Harddisk içerisindeki dosyalar gözükmüyor.

kornoloji

Kilopat
Daha fazla  
Dün bilgisayarımın harddiski çok dolu olduğu için biraz boşaltayım dedim.
50 GB kadar kısmını, fazla kullanmadığım netbook'un harddiskine attım.
Harddiski söküp bilgisayara direk SATA'dan bağladım.
Her ikisi HDD'de de Windows 8.1 Pro yüklü.
Direk Windows'un kurulu olduğu kısıma klasör oluşturup onun içerisine atmıştım.
Bugün 2. harddiski tekrar taktım ama dolu gözükmesine rağmen benim oluşturduğum klasör çıkmıyor.
Netbook'a bağlayıp Windows'u başlatıp baktım yok, güvenli başlattım yok, gizli dosyaları açtım yok, korunan işletim sistemi dosyalarını açtım yine yok.
Virüs olacağını sanmıyorum. Sizce sorun ne olabilir? Bu dosyaları nasıl kurtarabilirim?

----------------------------------------------------------------------------
Sorunu yine kendim uğraşarak çözdüm.
İlk önce deneme amaçlı Recuva kurdum ve dosyalarımı buldum. Ancak hepsi kurtarılamaz durumda gözüküyordu.
Recuva sayesinde dosyaların konumunu bulmuş oldum.

Direk C (Farklı bilgisayara taktığım için J oldu o) ye attığım dosyaları J:\Windows\System32\wdi bu konumdaki klasörlerden birine gitmiş.

Çoğu dosyayı geri aldım ama yine hata çıktı karşıma: "kaynak dosya adı dosya sisteminin desteklediğinden daha büyük" diyor. Neyse birkaçının adını değiştirip aldım. Kalanları da içinde bulunduğu klasörün ismini değiştirip aldım. (Baya uğraştırdı ama)

Sonuç: Bütün dosyaları tertemiz kurtardım.

Soru1: Bu dosyalar neden başka bir konuma uçtu kendiliğinden? Direk işletim sistemi içine attığım için mi?
Soru2: Ve bu konumdaki klasör/dosyaların sistemdeki fonksiyonları nedir, ne işe yarıyorlar?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı