Harddisk nasıl takılır?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI A320M-A Pro anakart Sapphire Pulse RX6400 4 GB 64 Bit Ryzen 3 3200G Apacer Panther 2*8GB 3200MHz CL16 DDR4 RAM Seagate Barracuda 1TB HDD James Donkey 240GB SSD ve son olarak Frisby FC-9365G Gaming kasa double Slim ring RGB fan (650W 80+)
Evet, belirttiğim gibi harddisk takmayı bilmiyorum, arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum. 3.5 inç SATA3 320GB 7200RPM HDD satın aldım, bunu masaüstü bilgisayarıma nasıl takarım?

HDD kızağı varsa kızağa oturtup vidala. Kızak yoksa kasanın kitapçığında nereye montajlaman gerektiği belirtiliyordur. Kasanın kitapçığı yoksa kasa modelini söylersen yardımcı oluruz.

Psudan gelen Sata güç kablosunu ve anakarttaki sata portlarından gelen kabloyu takıyosun zaten yanlış kablo takman mümkün değil.

Bunu izleyin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostlar ben daha doğrusu kendime takmayacağım arkadaşımın masaüstü kasasına takacağız(arkadaşım bilmediğimi biliyor sadece deney yapacağız)merak ettiğim onda bir tane daha HDD var SATA falan onlara bağlı peki 1 tane daha o kablolardan var mıdır?
HDD kızağı varsa kızağa oturtup vidala. Kızak yoksa kasanın kitapçığında nereye montajlaman gerektiği belirtiliyordur. Kasanın kitapçığı yoksa kasa modelini söylersen yardımcı oluruz.

Kasa eski kasalardan yanları falan kapalı.

Son düzenleme:
Ben de harddisk takmayı düşünüyorum. Diyelim ki 1 TB harddisk aldım. Harddiski kızağa taktıktan sonra bilgisayarı açtığımda depolama alanı hiçbir şey yapmama gerek kalmadan direkt olarak 1 TB artacak mı?

Ben de harddisk takmayı düşünüyorum. Diyelim ki 1 TB harddisk aldım. Harddiski kızağa taktıktan sonra bilgisayarı açtığımda depolama alanı hiçbir şey yapmama gerek kalmadan direkt olarak 1 TB artacak mı?

Evet ben taktım çok kolaymış hem de bir şey izlemeden orada Power Supply kablosunu ve SATA kablosunu harddiske bağla yuva bende yoktu ben vidaladım kasayı kapat kabloları bağla bilgisayarını aç hemen orada görürsün 1TB'ı.

Evet ben taktım çok kolaymış hem de bir şey izlemeden orada Power Supply kablosunu ve SATA kablosunu harddiske bağla yuva bende yoktu ben vidaladım kasayı kapat kabloları bağla bilgisayarını aç hemen orada görürsün 1TB'ı.

Hangi harddiski bana önerirsiniz? 1 TB'lık harddisk alacağım da.

Yeni konular

Geri
Yukarı