Harddisk sentinel sağlık %0 görünüyor

halilelmas

Picopat
Eski laptop var benim Windows 7 Windows başlatılıyor derken simge donup mavi ekran veriyordu. Ben de USB'den format hazırladım Windows 8.1 idi neyse attım formatı şaşırdım ve açıldı gerçekten gayet de hızlıydı PC. Neyse ondan sonra harddisk sentinel indirip bakayım dedim bir de ne gördüm 3917 tane bad sector varmış sağlık 0'dı. Ömrü de 0 gündü ama çalışıyordu PC. Performans 100'dü ama PC hızlıydı okuma hızı çok yüksek olsa bile %100 disk olmuyordu. Çzellikleri de şu Intel Pentium P6200 2.13 GHz, Intel ekran kartı, 64 Bit, 150 GB HDD. Program mı bozuk yoksa doğru mu acaba bilgisayarda hiç donma kasma yok her şey hızlı açılıyor. Ama sağlık 0 olduğu halde. Ayrıca doğruysa bu kötü sectorleri nasıl giderirım chkdsk falan yarar mı?

Size önermiştik iyi ki yapmışsınız bu testi. Bence yeni bir HDD/SSD alın. Ama yazılımsal Bad Sector var ise kısmen giderilebilir. Low Level Format bu konuda yardımcı olabilir.

Size önermiştik iyi ki yapmışsınız bu testi. Bence yeni bir HDD/SSD alın. Ama yazılımsal bad sector var ise kısmen giderilebilir. Low Level format bu konuda yardımcı olabilir.

Eski laptopum bu. O farklı bu farklı diğerinin HDD 100 ikisi de. Sorun yok yani.
Size önermiştik iyi ki yapmışsınız bu testi. Bence yeni bir HDD/SSD alın. Ama yazılımsal bad sector var ise kısmen giderilebilir. Low Level format bu konuda yardımcı olabilir.

Eski laptopum bu. O farklı bu farklı diğerinin HDD 100 ikisi de. Sorun yok yani.

İhtimal var. Bu yüzden Low Level Format ile yazılımsal bad sector hatalarını kapatma ihtimalinin olduğunu ama yine de yeni diskin kesinlikle gerektiğini söylemem gerek.

Yeni Kingston M.2 250GB SSD aldım. Hdsentinel'de sağlık %0 yazıyor ama yan taraftaki açıklamada disk durumu mükemmel. Badsector yok bir şey yapmanıza gerek yok gibi bir yazı çıkıyor. Kullanırken de hiç sıkıntı yok. Nedir anlamadım. Bu başlığı görünce sormak istedi fikri olan var mı? Ne yapmam lazım?

Geri
Yukarı