Harddiske virüs atılmış olabilir mi?

Champion

Picopat
Daha fazla  
2.el olarak bir harddisk aldım. Bir abiden bana yakın yerde değil ama 1 otobüs bir yolu var daha önceden 3-5 aydır konuşuyorum. Letgo'dan tanıştık GTX 750 satıyordu. Dükkanı varmış iyi bir insana benziyor tabii ki ama yine de ben sormak istedim. 50 TL'ye bana W10kurup 250 GB HDD verdi. Sizce herhangi yazılım virüs atılmış olabilir mi içine?

İnsanların dışarıdan görünüşlerine göre çıkarım yapmamanızı tavsiye ederim, temiz kurulum yapın kafanız rahat olsun.

“iyi bir insana benziyor” çok da rasyonel bir açıklama değil. Diski formatlayarak içindeki bütün verileri temizlemiş olursun. Herhangi bir zararlı yazılımın bulaşma ihtimali kalmaz.

Direkt virüs programları kullansam mı? Kötü yazılım var mı diye, Avast Pro vesaire.

Benim bios giriş yapamadığım için şifre olduğu için bios kitli temiz kurulum bu nedenle yapamıyorum
Şu makaleden faydalanabilirsin.
Taratmam yeterli olur mu sizce?
Buna net bir cevap veremiyorum. Eğer bu durumdan kuşkulanıyorsanız size önerim yukarıdaki makaleden faydalanıp BIOS kilidinizi kaldırın. Ardından temiz kurulum yapın.

2.el olarak bir harddisk aldım. Bir abiden bana yakın yerde değil ama 1 otobüs bir yolu var daha önceden 3-5 aydır konuşuyorum. Letgo'dan tanıştık GTX 750 satıyordu. Dükkanı varmış iyi bir insana benziyor tabii ki ama yine de ben sormak istedim. 50 TL'ye bana W10kurup 250 GB HDD verdi. Sizce herhangi yazılım virüs atılmış olabilir mi içine?
Söz konusu abinin özelliklerini yazar mısınız lütfen. Ona göre yorum yapmak daha doğru olur

Yeni konular

Geri
Yukarı