Harddiskin Işığı Yanmıyor

beratasd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar hemen konuya girim. Hp pavilion p6-2100et masaüstü bilgisayarım var. Dvd okumuyor diye servise yollamıştım fakat dün geldi. Geldiğinde Raporda anakart ve harddiskinde arızalı olduğu ve değiştirildiği yazıyordu.

Neyse Gerekli olan programlarımı falan kurdum.Bugün Sony Vegas Pro da bir video hazırlamıştım onu dönüştürüyordum o sırada cpu %100 idi. Birkaç dakika sonra mavi ekran çıktı. Memory_managemen diye bir hata yazıyordu orada sonra pc kapandı. Tekrar açıldı kendi kendine ama bu kez sadece fanlar çalışıyor hardiskin ışığı yanmıyor fare klavye çalışmıyor sadece fanlar.

Sonra Ram'ı yerinden çıkardım anakartımda 2 tane slot var ben 1 tanesini kullanıyorum diğerine taktım Ram'ı PC açıldı. Kendine geldi diye düşündüm kapattım PC'yi RAM'ı tekrar eski yerine taktım fakat yine aynı sorun. Ram slotu mu yandı acaba tekrar servise mi yollayayım yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada araştırdım bazıları güç kaynağı yetmiyordur dediler. Servise yollamadan önce fanlarımın hızı 800-900 rpm iken servisten geldikten sonra 1700-1900'lerde bundan dolayıda olabilir mi ?

Sistem özellikleri:
  • Intel Pentium G630 2.70GHZ 3 MB Cache Bellek İşlemci
  • 4 GB DDR3 1066 Mhz. (Max.8 GB) Ram
  • 500 GB SATA (7200 Rpm) HDD
  • Microsoft Windows 8.1 Pro
  • Intel HD graphics Family
2014-05-24_20-29-31.png

2014-05-24_20-30-48.png

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD led kablosunda sorun yok. Eğer hdd led kablosunda sorun olsaydı RAM'ı diğer slota taktığımdada çalışmazdı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı