Harddiskten Gelen Esrarengiz Ses

asus_candir

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Yaklaşık 2 saat önce toshiba marka i3 laptop almış bulunmaktayım. Pc yi çalıştırdım kullanmaya başladım fakat sessiz bir ortama geçtiğimde klavyenin altında sağ taraflara doğru sanki bi cızırdama gibi ses var gibi, aşırı rahatsız etmiyor çok düşük bir desibel ama tahminimce harddiskten geliyor. Bu ses pc yeni olduğu için mi yoksa anormal bir durum mu ? Telaş yaptım yardımcı olursanız sevinirim.

Genelde harddiskten gelen sesleri pek hayra yormazlar o yüzden sordum hocam. Ben de ASUS vardı maşallah ne ses var ne seda vardı. Toshiba da kanımca ASUS'dan kötü bir marka değil. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim bu arada

1TB WD BLUE HDD kullanıyorum çok sessiz ortamda biraz cazırtı, tıkırtı gibi sesler çıkarıyor :).

Benim kullandığım disk 2.5" ve laptopla gelen disk. HDD' lerin kronik sorunu diyebiliriz bu sese.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı