Harddisk'ten ses geliyor!

AnadoluFPS

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Az önce bilgisayarımı açtım ve açılıştan itibaren hırlama sesi gelmekte. Sebebini bilemiyorum. Sistemimi tekrar başlattım ve ses devam etmekte.

Not: Annemler ben yokken evde temizlik yaptılar. Sarsılmadan ve Hareketten zarar görmüş olabilir mi?

HDD okuma yazma kafası, bilgisayar kapalı iken disk üzerinde durmaz. Yine de HD Tune ile taratıp kontrol edebilirsin.

Performanstan ötürü bad sector den dolayı veri kaybı yaşayabilirsin ilerde , performans içinse ısınmadan kaynaklı düşüş olur.

Çözümünü bilmiyorum ancak bilgisayarımı her açtığımda Z ile H arası bir ses geliyor HDD'den. Sonra geçiyor. Yıllardır bir problem yaratmadı. Gerçi ben biraz şanslı olabilirim, yıllardır ne mavi ekran gördüm ne reset ihtiyacı duydum ne de format attım. :D

Çözümünü bilmiyorum ancak bilgisayarımı her açtığımda Z ile H arası bir ses geliyor HDD'den. Sonra geçiyor. Yıllardır bir problem yaratmadı. Gerçi ben biraz şanslı olabilirim, yıllardır ne mavi ekran gördüm ne reset ihtiyacı duydum ne de format attım. :D
Bencede bir sorun olmayacaktır ama insan şüphe ediyor işte :)

Aradan biraz süre geçti ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. İnşallah böyle devam eder :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı