Çözüldü Hardware accelerated GPU scheduling gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cheaser

Hectopat
RAM
16 gb vulcan tuf
SSD veya HDD modeli
adata su 630
Ekran kartı
Xfx raw ii ultra rx 5700 xt
Anakart
b450m s2h
İşlemci
r5 3600
Merhaba dostlar, direkt sorunum şu eskiden "hardware accelerated GPU scheduling" isimli bir özellik vardı. Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması diye de geçer. Benim görüntü ayarları kısmında gözüküyordu fakat Windows'ta şu anda karşıma çıkmıyor. Windows Update bütün Updateler yapılı ve ekran kartı Updateleri yapıldı. PC güncel anlayacağınız. Ekran kartı olarak RX 5700 XT var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bildiğim kadarıyla AMD'de halen daha HAGS desteği bulunmuyor. RX 6700 kullanıyorum bende de gözükmüyor.
Bildiğim kadarıyla AMD'de halen daha HAGS desteği bulunmuyor. RX 6700 kullanıyorum bende de gözükmüyor.

Çözüm
DCH sürücüsü ile dener misiniz rica etsem?

DCH sürücüsünü Google'dan araştırdığımda ekran kartı modelime uygun bir kurulum videosu bulamadım/anlayamadım.Her hangi bir makaleniz var mı hocam.
Edit: Oradaki dosyadan install demem yetiyormuş affınıza sığınıyorum gelişmeleri aktarıcağım.
Edit 2: App installation failed with error message: Bu paket, bulunamayan bir aygıt sürücüsüne bağlı olduğundan, Windows, paketi AdvancedMicroDevicesInc-2.AMDRadeonSoftware_10.22.20032.0_x64__0a9344xs7nr4m yükleyemiyor. Aşağıdaki aygıt sürücülerinden biri yüklü olmalıdır: {[Advanced_Micro_Devices,_Inc.-UWPPair.inf, 31.2220.0.0]} (0x80073cfd)

Klasöre çıkartıp yükleyiciyi çalıştırınca olması lazım:

AdvancedMicroDevicesInc-2.AMDRadeonSoftware_10.22.20032.0_x64__0a9344xs7nr4m

"App installation failed with error message: Bu paket, bulunamayan bir aygıt sürücüsüne bağlı olduğundan, Windows, paketi advancedmicrodevicesınc-2.amdradeonsoftware_10. 22.20032.0_X64__0A9344XS7Nr4m yükleyemiyor. Aşağıdaki aygıt sürücülerinden biri yüklü olmalıdır: {[Advanced_Micro_Devices,_Inc.-UWPPair.inf, 31.2220.0.0]} (0x80073Cfd)"

Sizdeki kartla uyumsuz sanırım. Ben yine de başka bir yükleme rehberi varsa bakayım.

Buldum:
  • DDU (Display Driver Uninstaller) ile önceki sürücüleri kaldırın.
  • İnternet bağlantısını kesin, böylece Windows'un herhangi bir sürücüyü kendi başına yüklemeyeceğinden emin oluruz.
  • Ardından, INF (Sağ Tık> *.inf> Yükle) veya klasörü işaret eden aygıt yöneticisi aracılığıyla yükleyin.
  • Ayrıca, bu klasörün içindeki inf'i kullanarak UWPPair'i kurduğunuzdan emin olun.

Yeniden başlatın, MS Store'a sahipseniz, yeniden başlatmanın ardından Kontrol paneli otomatik olarak kurulacaktır.

Olmazsa buradan edinin: Get AMD Radeon Software from the Microsoft Store

Merhaba dostlar, direkt sorunum şu eskiden "hardware accelerated GPU scheduling" isimli bir özellik vardı. Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması diye de geçer. Benim görüntü ayarları kısmında gözüküyordu fakat Windows'ta şu anda karşıma çıkmıyor. Windows Update bütün Updateler yapılı ve ekran kartı Updateleri yapıldı. PC güncel anlayacağınız. Ekran kartı olarak RX 5700 XT var.
Dostum wintoysu indir Microsoftun mağazasından sonra uygulamada boost bölümü var oraya girince görebilirsin.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı