Hareketsizlik sonucu çok kilo alınır mı?

Vergi_veren

Decapat
Ben yazın Full şu an olduğum gibi PC başında olucağım ve hafta sonları aynen bu şekil olduğumdan günde maksimum 1000 adım atıyorum. Okul olan günlerde ise minimum 6500 adım. Yazın çok kg alır mıyım? Yeme düzenimin değişeceğini sanmıyorum. İsterseniz yeme düzenimden de bahsedebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sanki fazla yiyorum ya, bi masaya oturuşta en az 2,3 tabak yiyorum. Genelde pilav, kuru fasulye falan yerim. Her akşam 1,2 adet cips yiyorum. son 5 ayda hareketliydim ona rağmen 5 kg aldım. Yazın 10 kg almaktan korkuyorum.
15 rahat alırsın ben soyleyim aşırı zararlı besleniyorsun.

Ben sanki fazla yiyorum ya, bi masaya oturuşta en az 2,3 tabak yiyorum. Genelde pilav, kuru fasulye falan yerim. Her akşam 1,2 adet cips yiyorum. son 5 ayda hareketliydim ona rağmen 5 kg aldım. Yazın 10 kg almaktan korkuyorum.
Pilav aslında çok yağlı yapılmadığı sürece kilo aldıran bir şey değil ama cipsin bir paketi en az 450-500 kalori kadar ediyor. Akşamları otururken bir şeyler yememeye alıştırın kendinizi ve eğer bir oturuşta 2-3 tabak yemeye devam edecekseniz günde maksimum 2 öğün olacak şekilde beslenin. Eğer 1 tabakla yetinmeye çalışırım derseniz 3 öğün de olabilir ama abur cubur tarzı şeyler yemek aşırı derece kilo aldırıyor.

Bazal metabolizma hızı diye bir şey var. Tüm gün yataktan hiç hareket etmeden vücudun ihtiyaçı olan kalori miktarı. Sen bunu geçersen kilo alırsın. Geçmezsen daha az alırsan kilo verirsin bu kadar.

Pilav aslında çok yağlı yapılmadığı sürece kilo aldıran bir şey değil ama cipsin bir paketi en az 450-500 kalori kadar ediyor. Akşamları otururken bir şeyler yememeye alıştırın kendinizi ve eğer bir oturuşta 2-3 tabak yemeye devam edecekseniz günde maksimum 2 öğün olacak şekilde beslenin. Eğer 1 tabakla yetinmeye çalışırım derseniz 3 öğün de olabilir ama abur cubur tarzı şeyler yemek aşırı derece kilo aldırıyor.
cipsi ailecek yiyoruz tek başıma değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı