Harf aydınlatmalı klavye için çıkartma var mıdır?

Makaleler
3
Yer
Mersin
Tuşları aydınlatmalı bir klavyem var ve bazı harfler silinmeye başladı. Harf kısmı şeffaf ya da boş olan bir çıkartma yapıştırmak istiyorum ama bu şekil bir ürün var mıdır? Yani resimdeki etiketi yapıştırınca beyaz kısımdan klavye rengi görülebilmeli.

images (17).jpeg

Söylediğiniz gibi bir ürün göremedim, daha fazla araştırarak bulunabilir belki. Eğer bulamazsanız size önerim, ince işçilik yapabilirim derseniz bu gibi ürün alıp bistüri ile harf kısmını kazımanız olur. Orada bir girinti/çıkıntı istemiyorum derseniz yapışkan folyo tarzı bir şey alıp boyayabilirsiniz. Ben olsam ilk dediğimi uygulardım. Folyo olayında da siyah ve şeffaf iki ince folyo bulabilirseniz siyah olanı alta koyup(harfi bistüri ile çizip çıkarırsınız)üstüne şeffaf folyoyu koyarak girinti/çıkıntı olmadan yapabilirsiniz. Ben böyle şeylerle uğraşmayı sevdiğim için yapardım, sizin için zahmetli gelebilir o ayrı konu.

Söylediğiniz gibi bir ürün göremedim, daha fazla araştırarak bulunabilir belki. Eğer bulamazsanız size önerim, ince işçilik yapabilirim derseniz bu gibi ürün alıp bistüri ile harf kısmını kazımanız olur. Orada bir girinti/çıkıntı istemiyorum derseniz yapışkan folyo tarzı bir şey alıp boyayabilirsiniz. Ben olsam ilk dediğimi uygulardım. Folyo olayında da siyah ve şeffaf iki ince folyo bulabilirseniz siyah olanı alta koyup(harfi bistüri ile çizip çıkarırsınız)üstüne şeffaf folyoyu koyarak girinti/çıkıntı olmadan yapabilirsiniz. Ben böyle şeylerle uğraşmayı sevdiğim için yapardım, sizin için zahmetli gelebilir o ayrı konu.
Onu yapmak imkansız gibi bir şey. Harfin kıvrımını vermek çok zor olur. Ya bahsettiğim tarzda bir şey bulmam lazım ya da WASD tuşlarını tamamen kazıyıp şeffaf çıkartma ile şuna benzer hale getireceğim:

IMG_20210509_014842.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20210509_013410.jpg
    IMG_20210509_013410.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 48
Köyde bi kalem vardı bende. Asetat gibi ama biraz daha mürekkepli(kapatıcı özelliği yüksek), kalemin adını bilmiyorum(köye geçersem bulur yazarım) ama uç kısmı yaylı bastıkça mürekkep geliyordu. O kalemin siyahından alıp silinen harf kenarlarını doldurun, uzun süre gitmesi için üzerine şeffaf folyo yapıştırın. Bende beyazı vardı, direkt olarak silinen tuşların yerine onunla yazıyordum. Bir süre götürüyordu.
Not: Uç kısmı ince, rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı