Harici 540X GPU oyunlarda aktif olmuyor

Burakbakrcc

Hectopat
İşlemcim Ryzen 5 3500u, oyun oynarken de apu'yu(vega8) kullanıyor. Laptop 540X ekran kartı var o aktif olmuyor, görev yöneticisinde her zaman %0 olarak gözüküyor. Haftalardır araştırıyorum bir şey bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Arama kısmına Grafik Ayarları yazın. Açılan pencereden Gözat'a tıklayın ve oynamak istediğiniz oyunun .exe dosyasını seçin. Oyununuz altta belirecektir. Seçenekler deyip harici ekran kartınızın yazılı olduğu Yüksek Performans ayarını seçin. Artık uygulamayı açtığınız zaman harici GPU'nuz kullanılacak.

Acer Aspire 3 mü kullanıyorsun? Ben de aynı donanıma sahibim Radeon Software yüklüyse çalışır Alt Tab attığın an kullanım 0 gözükür. Sorun yok yani. Afterburnerdan bak emin olmak istersen 540x afterburnerda gpu 0 olarak gözükür

Dostum windos 10 kullaniyorsan ayarlari aç. Arama kismina grafik ayarlari yaz. Sonra oynadigin oyunun kisayolunu ya da uygulamayi ekle. Sonra acilacak uygulamayi yuksek performans sec. Artik harici ekran karti ile acacaktir.

Arama yerine grafik ayarları yaz. Oradan hangi oyunlarda aktif olmasını istiyorsan o oyunları ekle. Ekledikten sonra seçenekler de ve ardından yüksek performans seç.İşine yaradıysa çözüm olarak işaretlersen sevinirim 🙂 .
Teşekkür ederim ama onu da yaptım olmadı hocam ya :(
Dostum windos 10 kullaniyorsan ayarlari aç. Arama kismina grafik ayarlari yaz. Sonra oynadigin oyunun kisayolunu ya da uygulamayi ekle. Sonra acilacak uygulamayi yuksek performans sec. Artik harici ekran karti ile acacaktir.
Teşekkür ederim hocam ama olmadı formatta attım olmadı :(

Amd radeon sitesinden stabil ekran karti surucusunu yukleyip dener misin. Bende 560x ekran karti kullaniyorum ve bu sekilde harici ekran kartini devreye aliyorum.
Yüklü hocam ayarları da yapılı ama orda sanırım harici kart ile çalıştır seçeneği yok
Alt Tab basıp yaparsan 0 olur çünkü oyun orada yok. MSI afterbuner ile kontrol eder misin?
Onunla da kontrol ettim hocam aynı sorun devam ediyor. @Recep Baltaş bey geçen bu sorunu başka bir kişide çözmüştü ona ulaştım bakıcam dedi ama müsait olamadı sanırım

Geri
Yukarı