Çözüldü Gameloop harici AMD 540X GPU devreye girmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Burakbakrcc

Hectopat
Merhabalar. Acer marka laptopumda Vega 8 ve Radeon 540X ekran kartları bulunuyor. Oyunlarda 540X ne yaptıysam devreye girmiyor. Çok araştırma yaptım ama hiçbiri çözüm olmadı. FurMark testi yaptım, bir sorun gözükmüyor. @Recep Baltaş Bey daha önce bu sorunun aynısını çözdüğünüzü gördüm. Yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Sorun aslında Gameloop'u tercüme eden kişinin tecrübesizliğinden kaynaklanıyor. Normalde Dedicated olan yeri dahili yapmış. Dedicated, harici GPU oluyor.

Oyunun harici GPU kullanması için ideal ayarlar bu şekilde:

1611438204144.png

Kaydedip yeniden başlatınca Emülatör artık harici ekran kartınızı kullanmalı.

Olur da kullanmaz ise C:\Program Files\TxGameAssistant\ui konumundaki AndroidEmulator ve AndroidRenderer dosyalarını harici GPU ile çalışacak şekilde ayarlayın.

1611438390616.png
Öncelikle ekran kartı sürücü sürümünüz ve Windows 10 sürümünüz nedir?

Ekran kartı 27.20.1034.6 Windows sürümüm ise Windows 10 Home Recep Bey
Windows Sürümümü güncelledim az önce 20H2 Recep Bey.

Öncelikle ekran kartı sürücü sürümünüz ve Windows 10 sürümünüz nedir?

Burada mısınız?

Abi yardımcı olacak mısın olmayacak mısın? Garantiye göndereceğim yoksa seni bekliyorum.

Şununla GPU kullanımına bakıp doğrular mısın sorunu?

Şununla GPU kullanımına bakıp doğrular mısın sorunu?

Buyur abi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 60
Sorun aslında Gameloop'u tercüme eden kişinin tecrübesizliğinden kaynaklanıyor. Normalde Dedicated olan yeri dahili yapmış. Dedicated, harici GPU oluyor.

1611438204144.png

Olur da kullanmaz ise C:\Program Files\TxGameAssistant\ui konumundaki AndroidEmulator ve AndroidRenderer dosyalarını harici GPU ile çalışacak şekilde ayarlayın.

1611438390616.png

Çözüm

Eki Görüntüle 850108

Eki Görüntüle 850112
Deniyorum abi hemen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı