melih847

Hectopat
Daha fazla  
Günlerdir incelemediğim konu kalmadı. Bir türlü çözemediğim büyük bir sorunum var.
HP Z9B78EA bilgisayarım var (Windows 10). Bilgisayarımın iki ekran kartı var (AMD Radeon TM R5 Graphics ve AMD Radeon TM R5 M430).

Benim sorunum ne yaparsam yapayım bilgisayarımın her zaman sadece AMD Radeon TM R5 Graphics ekran kartını kabul etmesi (Oyunlar için AMD Radeon TM R5 M430 ekran kartına ihtiyacım var fakat kullanamıyorum).

Denediğim yolları tek tek yazıyorum;

1- AMD ekran kartının sürücüsünü en güncel hale getirdim. Sonuç yok.

2- Masaüstü sağtık ile Catalyst Control Center'dan çalıştırdığımda maksimum performans için
manuel olarak programların .exe dosyalarını seçtim. Sonuç yok.

3- BIOS'tan Switchable graphics mode seçeneğini 'fixed' yapmak istedim fakat böyle bir seçenek yok. Yani yine sonuç yok.

4- Bir de Technopat sosyalde bir şey görmüştüm ayarlardan 2. ekranı seçip oradan ayarlayın diye bir şey gördüm ama bende 2. ekran da yok gözükmüyor

5- Son bir şey daha geldi aklıma ama onuda yapamıyorum resimde gözüktüğü gibi birincil ekran kartı yazan AMD Radeon TM Graphics Onun Yerine AMD Radeon TM R5 M430'u Birincil yaparsam düzelir diye düşünüyorum ama yapamıyorum.

Kısacası aklıma gelen her yolu denedim fakat harici ekran kartımı kullanmayı başaramadım.

AMD Radeon TM R5 Graphics kartıyla ise hiçbir oyunu doğru dürüst kasmadan oynayamıyorum. Çok berbat bir kart oyunlar için.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    49,4 KB · Görüntüleme: 387
kardeşim 2.de ne yaptığını tam anlayamadım ama (şu an söyleceğim şey 2.de dediğinle aynı olabilir) control centerden güç kısmından geçişli grafikler uygulama ayarlarına gir ordan program ekle de oyunu ekle yüksek performansa al (tüm oyunlar oluyo) ekran kartı geçiş yapacak az önce dediğim gibi 2.de yazdığınla aynı şeyi demiş olabilirim tam anlayamadım

Kafayı yemek üzereyim birisi yardım etsin 4 GB ekran kartı var ama kullanamıyorum LoL'de 30 FPS alıyorum.
Laptop = HP BW048 nt.

Allah aşkına bir yardım edin.

BIOS'da swichtable Graphics yok.

Dosya Ekleri

• eeee.PNG
    eeee.PNG
    7,7 KB · Görüntüleme: 126
  • Ekran Alın22tısı.PNG
    Ekran Alın22tısı.PNG
    15,3 KB · Görüntüleme: 114
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,2 KB · Görüntüleme: 119
  • Ekran A23232lıntısı.PNG
    Ekran A23232lıntısı.PNG
    135,6 KB · Görüntüleme: 120
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı