Harici Behringer UMC22 ses kartında dip ses geliyor

joe54

Hectopat
Merhaba. Youtube içerik üretmek ve seslendirme yapmak için Behringer UMC22 ve C1 mikrofon aldım. Fakat ses kartında acayip bir dip ses var. Dinlemeniz için link koyuyorum. Ses kaydının birinde konuştum diğerinde mikrofonsuz ses kartının kendi gürültüsünü koydum. Ses kartından kaynaklanıyor. Yazılımlarla temizlediğimde ise sesin kalitesini düşürüyor bu durum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarın mikrofon düzeyi %100, ses kartı gain %50.

Aldığım yere gönderdim denediler ve %25 seviyesinde kullanılması gerektiğini (genelde öyle kullanılırmış) ve bu ses kartı için normal olduğunu söylediler. Harici bir ses kartında bu sorunun olması normal mi?

Mesela Podcastage kanalında bu adamda aynı ses kartıyla 0 dip ses duyuyorum, neden böyle?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarın Apple veya Windows olmasının bu durumu etkilediğini okumuştum bir yerde. Bu adamın bilgisayarı da Apple. İlgisi var mı acaba?

Çözüm bulamazsam UMC202HD ile değişimini isteyeceğim artık. Onun yorumları daha iyi.

Ses ayarlarında "Bu aygıtı dinle" seçeneği aktif ise inaktif duruma getirin.
Mikrofon bası seçeneğini de mümkün oldukça aza indirin.

1.jpg

Aynı şekilde ben de bu durumdan şikayetçiyim, dostum eğer çözümü varsa paylaşır mısın?
Ben bunun driver sorunu olduğunu düşünüyorum. Kendine ait driverı yok kartın, asio4all kurduruyor benhringer de. Bilgisayar bile usb audio codec olarak görüyor kartı, adı bile çıkmıyor kartın Sorunu çözemediğimden dolayı ve değişim şansım varken umc202hd ile değişim yaptırdım yarın elime geçecek ama hem kendi driverı var hem de hiç olumsuz yorum yok bu kartta. Yalnız dün bi sitede umc22 yorumlarını okurken birisi de yine bu dip sesin çok yoğun olduğunu fakat asio4all yükleyince sesin kesildiğini yazmış fakat ben de yükledim olmamıştı. Bilmiyorum biraz kurcalamak lazım belki de. Yaşadığın şehirde studyocu falan varsa bir götürüp göstermek işe yarayabilir. Birkaç farklı satıcıya da sırf öğrenmek için sordum bu sorunu. Bu kartta dip ses sorunu olmadığını belirttiler. En son kendi aldığım yere Zuhal müziğe gönderdim. Bu fiyattaki bi kart için hatrı sayılır bi dip ses bu falan dediler de onlar mac bilgisayar da denemişler. Maclerin sistemleri daha iyi olduğundan o kadar dip ses yapmıyor zaten. Sana önerim eğer yeni aldıysan ve dediğim yollardan çözüm bulamazsan benim gibi değişim yaptırt mümkünse.
Ses ayarlarında "Bu aygıtı dinle" seçeneği aktif ise inaktif duruma getirin.
Mikrofon bası seçeneğini de mümkün oldukça aza indirin.

Eki Görüntüle 869233
O da işe yaramıyor hocam denedim. Cevap için teşekkürler.
Aynı şekilde ben de bu durumdan şikayetçiyim, dostum eğer çözümü varsa paylaşır mısın?
Aklıma şöyle birşey geldi bi dene istersen, driver bulucu birkaç programla, bilgisayara ses kartı bağlıyken driver taraması yaptır, bi ihtimal uyumlu driver bulursa sorun çözülebilir.

Son düzenleme:
Ben bunun driver sorunu olduğunu düşünüyorum. Kendine ait driverı yok kartın, asio4all kurduruyor benhringer de. Bilgisayar bile USB Audio codec olarak görüyor kartı, adı bile çıkmıyor kartın Sorunu çözemediğimden dolayı ve değişim şansım varken umc202HD ile değişim yaptırdım yarın elime geçecek ama hem kendi driverı var hem de hiç olumsuz yorum yok bu kartta. Yalnız dün bir sitede umc22 yorumlarını okurken birisi de yine bu dip sesin çok yoğun olduğunu fakat asio4all yükleyince sesin kesildiğini yazmış fakat ben de yükledim olmamıştı. Bilmiyorum biraz kurcalamak lazım belki de. Yaşadığın şehirde studyocu falan varsa bir götürüp göstermek işe yarayabilir. Birkaç farklı satıcıya da sırf öğrenmek için sordum bu sorunu. Bu kartta dip ses sorunu olmadığını belirttiler. En son kendi aldığım yere Zuhal müziğe gönderdim. Bu fiyattaki bir kart için hatrı sayılır bir dip ses bu falan dediler de onlar Mac bilgisayar da denemişler. Mac'lerin sistemleri daha iyi olduğundan o kadar dip ses yapmıyor zaten. Sana önerim eğer yeni aldıysan ve dediğim yollardan çözüm bulamazsan benim gibi değişim yaptırt mümkünse.

O da işe yaramıyor hocam denedim. Cevap için teşekkürler.

Aklıma şöyle bir şey geldi bir dene istersen, driver bulucu birkaç programla, bilgisayara ses kartı bağlıyken driver taraması yaptır, bir ihtimal uyumlu driver bulursa sorun çözülebilir.

Bende de laptopta takılıyken cızırtı yapmaya başladı. Statik elektrik oluyor. Laptopu prizden çıkarınca o ses gidiyor. Bunun hakkında bir bilginiz var mı?

bütün sorun topraklamadan kaynaklıdır arkadaşlar
Üstteki arkadaşın sorunu topraklamadan evet ama umc22 ninki driver problemi. Behringer 2.8.40 driverini yüklerseniz sorun çözülecektir. Hatta youtubeda vs aratırsanız herkes bu driverla kullanıyor.
Ben yükleyip denemiştim, dip ses sorunu kesiliyor fakat sinyal seviyesi biraz düşüyordu. Bu sinyal seviyesi düşmesini
kartta sorun olduğunu düşünüp umc202hd aldım, bunun kendi driverı vardı kurdum ve sonuç aynı. Normal olan buymuş meğer. Yani umc22 yi de üstteki driver ile kullanırsanız dip ses sorunu kesiliyor son olarak belirteyim.

Merhaba. YouTube içerik üretmek ve seslendirme yapmak için Behringer umc22 ve C1 mikrofon aldım. Fakat ses kartında acayip bir dip ses var. Dinlemeniz için link koyuyorum. Ses kaydının birinde konuştum diğerinde mikrofonsuz ses kartının kendi gürültüsünü koydum. Ses kartından kaynaklanıyor. Yazılımlarla temizlediğimde ise sesin kalitesini düşürüyor bu durum.

Bilgisayarın mikrofon düzeyi %100, ses kartı gain %50.

Aldığım yere gönderdim denediler ve %25 seviyesinde kullanılması gerektiğini (genelde öyle kullanılırmış) ve bu ses kartı için normal olduğunu söylediler. Harici bir ses kartında bu sorunun olması normal mi?

Mesela podcastage kanalında bu adamda aynı ses kartıyla 0 dip ses duyuyorum, neden böyle?

Bilgisayarın Apple veya Windows olmasının bu durumu etkilediğini okumuştum bir yerde. Bu adamın bilgisayarı da Apple. İlgisi var mı acaba?

Çözüm bulamazsam umc202HD ile değişimini isteyeceğim artık. Onun yorumları daha iyi.

Soruna çözüm bulabildin mi, bende focusrite 2I2 gen3 aldım bende de çok aşırı uğultu oluyor evde topraklama olmadığı için sanırım ses kartının üstüne elimi koyunca uğultu filan olmuyor.

Arkadaşlar konu hakkında uzman sayılmam, başta bunu belirtmek isterim. SteelSeries kulaklığa sahip olduğum için SteelSeries GG uygulamasını kullanıyorum ve uygulama içinde ki Sonar uzantısında mikrofon dip ses temizleyicisi buldum.
İstediğiniz kalitede temizleyebilir mi bilmiyorum ama beni fazlasıyla memnun etti. Sesimde yarım, saat bir saat arasında düzenli olarak robotikleşme sorunu için çözüm arıyordum ama bu konuyla karşılaşınca öneride bulunmak istedim.

Geri
Yukarı