Çözüldü Harici disk ile Windows 10 kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Enes0653

Kilopat
Daha fazla  
Laptopun hard disk bölümünden anakart bölümünü birbirine bağlayan aralarında veri alışverişi yapan bir Flex kablosu bulunuyordu.
Flex kablosu bozulunca SATA girişlerini kaybettim elimde 2 tane USB portları kaldı.

Elimde harici disk, SSD, Windows 10 format USB'si bulunmakta. Harici diske nasıl Windows 10 kurulabilir?
Harici disk kutusuna SSD'yi koysam çalışır mı?

Harici disk kutusunda SSD çalış. Normal Windows kurarken harici disk takılı olacak şekilde kurulum gerçekleştireceksin. Harici diski seçeceksin kurmak için. USB porttan harici SSD'ye Windows kurup boot edebilirsin ama günlük kullanım için ne kadar iyi olur orasını bilemiyorum. Onu hiç denemedim.

Çözüm
Kuran programlar var. Deneyebilirsiniz.

Hocam bilgisayar çalışmıyor ki.

Harici disk kutusunda SSD çalış. Normal Windows kurarken harici disk takılı olacak şekilde kurulum gerçekleştireceksin. Harici diski seçeceksin kurmak için. USB porttan harici SSD'ye Windows kurup boot edebilirsin ama günlük kullanım için ne kadar iyi olur orasını bilemiyorum. Onu hiç denemedim.

Windows bu diske yüklenemez kur, USB veya ıeee 1394 bağlantı noktası üzerinden bağlanmış disk yapılandırmasını veya bu disklere yüklemeyi desteklemez.

Yazısı geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılmıyorsa ilk olarak buna bakmak lazım. Açılmayan PC'de bir şey yapılamaz.

Win to USB programı ile harici hard diski çıkarıp SSD yerleştirdim başarılı şekilde Windows 10 kurdum.

USB 3.0 ile SSD Hız verileri (Samsung 860 Evo 250GB)
1664350056755.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı