Harici disk kutusu disklerimi RAW yapıyor

PandoraEct

Hectopat
Everest harici HDD kutusu kullanıyorum. Bilgisayarda SATA kalmadığı için satın almıştım. Çok fazla veri işlemeleriyle uğraşıyorum. Diskimi en son dün kullanmıştım. Bu gün daha önce yaptığı gibi yine dosyaları RAW olarak değiştirmiş disk kullanılamaz hatası alıyorum. Önceleri önemli şeyler olmadığı için biçimlendirip düzeltiyordum ama şimdi 1, 5TB'lik veriden söz ediyoruz. Bunu nasıl düzeltebilirim. Bir de bu harici kutu neden ara ara bunu yapıyor? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Bu disk kutuları onun için değil mi zaten ? Veri kullanımı aktif değilken usb yi çıkarıp diğer pc ye takmanın ne gibi zararı olabilir ki?
Disk kutuları veriyi taşıyabilmek içindir. Rastgele çıkarıp takmak için değildir. Siz işi bitirmiş olabilirsiniz fakat disk henüz işini tamamlamadan kabloyu çekerseniz güvenle kaldır demeden, disk yapısını bozabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı