Harici disk neden bulut depolamadan daha çok tercih ediliyor?

O artıları açıklarken maliyet hesabında hata yapıyorsunuz, diyorum. İnternet bağlantı ücretlerinden de bulut depolamaya pay düşmektedir. Harici HDD'de böyle bir maliyet yoktur.
O zaman elektrik masrafi olayina da girecegiz. Kullanim da kisiden kisiye degisir ve bu kucuk seyleri hesaplayamayiz. Ben 3.3 yillik son teknoloji bir kullanim ile 7-8 yil surecek ama surekli orhun yazitlari kadar diski yanimizda tasiyacagimiz bir kullanimi hesapladim. Isterseniz HDD'yi modeminize takarsiniz FTP uzerinden her yerde kullanirsiniz bu da bir secenek. Ama veriyi kaybetmeme konusunda bulut depolama servisleri aldiklari parayi hak ediyorlar.

O zaman elektrik masrafi olayina da girecegiz. Kullanim da kisiden kisiye degisir ve bu kucuk seyleri hesaplayamayiz. Ben 3.3 yillik son teknoloji bir kullanim ile 7-8 yil surecek ama surekli orhun yazitlari kadar diski yanimizda tasiyacagimiz bir kullanimi hesapladim. Isterseniz HDD'yi modeminize takarsiniz FTP uzerinden her yerde kullanirsiniz bu da bir secenek. Ama veriyi kaybetmeme konusunda bulut depolama servisleri aldiklari parayi hak ediyorlar.
Hocam bir noktaya kadar haklısınız ancak internet fiyatlarının kazık gibi, hızlarının da kağnı gibi olduğunu düşünürsek Orhun Yazıtları kadar olmasa da 2.5 inç bir diski yanımda taşımak bana daha mantıklı geliyor.

Edit: Kullandığım harici disk 11.5 cm uzunluk, 7.5 cm genişlik ve 1.3 cm kalınlığa sahip.

Marka ve modelini söyler misiniz?
Toshiba Canvio Basic 1 TB. 200 TL'ye almıştım.

IMG_20210804_224114.png

Yeni konular

Geri
Yukarı