Harici disk tavsiyesi: Seagate vs Western Digital

Carnage86

Kilopat
Makaleler
22
Yer
İzmir
Bugünlerde harici disk almayı düşünüyorum. Öncelikle adaylarımı tanıtayım:

1/Seagate 1 TB Expansion STBX1000201

Seagate STBX1000201 Expansion - Tech-specs

2/Seagate Backup Plus Slim 1 TB STDR100200(ya da STD1000200)

VATAN COMPUTER - SEAGATE - 2,5" 1TB Backup Plus Slim USB3.0 / USB2.0 Siyah Ta

3/Seagate Expansion 2 TB STBV2000200 3.5"

STBV2000200 • Seagate® Expansion™ Harici 2 TB USB3.0 Sabit Disk

4/Western Digital WDBUZG0010BBK-EESN 1 TB 2.5"

WD Elements 1TB 2.5'' USB 3.0 Taşınabilir Disk (WDBUZG0010BBK-EESN) - Bilgisayar - Hepsiburada.com

A/Alacağım diski notebookda da kullanacağım ancak ASUS K56CB'nin adaptörü 65W. Linkini verdiğim 2.5" disklerden biri adaptörün yetersizliğinden dolayı sorun çıkartır mı? Disklerde Desktop ve Portable Drive ayrımı yapılıyor, bu durumda bazı disklerin laptoplarda çalışmama
ihtimali mi var?

B/2 TBlık harici diskler sadece UEFI modunda mı çalışıyor?

C/Slim serisinin olayı ne? Neden biraz daha pahalılar?

D/Siz olsanız hangisini alırsınız?

Merhaba,

3-Seagate Expansion 2 TB STBV2000200 3.5"

Bu verdiklerinin arasında oldukça iyi. Bence boyutları biraz yüksek ama sıkıntı çıkartacağını zannetmiyorum.
Bir de fiyatı biraz fazla ama kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Flood yapmak istemiyorum ama şu soruya cevap verebilir misiniz?

A/Alacağım diski notebookda da kullanacağım ancak ASUS K56CB'nin adaptörü 65W. Linkini verdiğim 2.5" disklerden biri adaptörün yetersizliğinden dolayı sorun çıkartır mı? Disklerde Desktop ve Portable Drive ayrımı yapılıyor, bu durumda bazı disklerin laptoplarda çalışmama
ihtimali mi var?

Flood yapmak istemiyorum ama şu soruya cevap verebilir misiniz?

ihtimali mi var?

Merhaba,
Sizi yanıltmak istemem fakat; 3 tane Harici Diskim mevcut, laptop olsun masaüstü olsun şu ana kadar öyle bir problem ile karşılaşmadım. Yani benim portlarımda sorun varsa diğer portlara taktığımda problem yaratmadan çalışıyor.

Yine de farklı kişilerin de yorumu almanı tavsiye ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

3-Seagate Expansion 2 TB STBV2000200 3.5"

Bu verdiklerinin arasında oldukça iyi. Bence boyutları biraz yüksek ama sıkıntı çıkartacağını zannetmiyorum.
Bir de fiyatı biraz fazla ama kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

3.5'' taşınabilir disklerin sıkıntısı boyutunda değil. Çalışmaları için harici bir adaptör ile fişe takman gerekiyor. Özellikle leptop kullanıcıları için hiç uygun değiller. Seçenekler arasında almaman gereken tek harddisk diyebilirim. Sonuçta taşınabilir harddisk dediğin kullanışlı olucak her gittiğin yerde priz arayamassın ki.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı