Harici diske GTA 5 kurarsam zararı olur mu?

Playstation 3 ve 4’ü senelerce bahsettiğin şekilde kullandım, bir sorun yaşamadım. Sıcaklığı sorun çıkaracak kadar yükselirse bunu hissedersiniz zaten, çok kafaya takmayın keyfinize bakın.

Zararı olmaz sadece doğal olarak SSD'ye göre geç açılır oyun yani yükleme ekranlarını v.b daha fazla beklersin. Herhangi bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

1 TB WD Elements harici HDD'ye sahibim ve hız testini görsele yükledim. USB 3.0 bağlantısı kullanarak taktım. Bu harici HDD'yi Metro Exodus oyunu ile test ettim. Oyunu başlat dediğimde çay sigara içip geldiğimde yeni açılmıştı. :D Ayrıca kaplamalar ve grafikler geç yükleniyordu. Bir zararı olmaz fakat bu tarz sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    10,2 KB · Görüntüleme: 31
Oyunu başlat dediğimde çay sigara içip geldiğimde yeni açılmıştı. :D Ayrıca kaplamalar ve grafikler geç yükleniyordu
Ben zaten önceden indirmiştim. Var yani şuan HDD’de. Önceden de oynadım ama o kadar yavaş açılma gibi bir durumu yoktu. Toshiba Canvio Basic var bende. Yüksek ayarlarda 60 FPS gayet takılmadan donmadan oynanıyordu.

Ben zaten önceden indirmiştim. Var yani şuan HDD’de. Önceden de oynadım ama o kadar yavaş açılma gibi bir durumu yoktu. Toshiba Canvio Basic var bende. Yüksek ayarlarda 60 FPS gayet takılmadan donmadan oynanıyordu.
Sistemimde SSD bulunduğu için öyle bir benzetme yaptım aslında. SSD hızına bir kere alışınca HDD çok yavaş geliyor. FPS konusu evet bende de değişmedi. Ben bunu SSD ve harici HDD kıyaslaması yaptım. Harici HDD'yi kullanınca FPS değişmedi fakat geç açılma, grafik ve kaplamalar biraz geç yükleniyordu SSD kıyasla. Sorun yaşamıyorsanız tabii ki kullanabilirsiniz. Yalnız harici HDD'yi mümkünse sabit kalsın ve hiç oynatmayın. Ayrıca sıcaklığını da kontrol edin. Ben elimle baktığımda baya sıcaktı bendeki.

Geri
Yukarı