Çözüldü Harici diske işletim sistemi kurduktan sonra oluşan D diski nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

rcnhrio

Centipat
Yer
Merziköy
Daha fazla  
Merhaba ben bu sabah elimde olan harici SSD diske parrot OS kuracaktım. Kurma adımlarını yapıyordum ancak GRUB menüsünü harici diske kursun diye Gparted'tan Windows'un boot flagını deaktif ettim. Sonra kurulum adımlarını izledim ve kurdum, kurduktan sonra Gparted'tan Windows'un boot flagını aktif ettim ve her şey tamamdı. Windows'a geçiş yaptığım zaman D diskinin oluştuğunu gördüm bunu nasıl silebilirim ve bu disk ne diskidir? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-05-22 130827.png
    Screenshot 2022-05-22 130827.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot 2022-05-22 130907.png
    Screenshot 2022-05-22 130907.png
    172 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'un kurtarma bölümü için oluşturmuş olduğu disk olabilir. Sıkıntı yoksa kalsın ya da gizleyin.

D diskini görünmez yapmak için disk yönetiminden harfini kaldırın. Sürücü harfi yolu değiştir diye seçenek var oradan.

Disk yönetiminde D'yi bulamıyorsanız CMD'den diskpart komutunu girin. Ve sonra list disk komutunu girin. Diskin harfini şu komutla silin remove letter = X ( diskiniz). Unutmayın EFI diskini filan silmeyin yanlışlıkla. Silmiyorsa ilk önce select X diyerek diski seçin. Sonra silme komutunu girin.

Disk yönetiminde D'yi bulamıyorsanız CMD'den diskpart komutunu girin. Ve sonra list disk komutunu girin. Sonra diskin harfini şu komutla silin remove letter = X ( diskiniz). Unutmayın EFI diskini filan silmeyin yanlışlıkla.

Yine gözükmüyor hocam en iyisi kalsın böyle.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-05-22 134008.png
    Screenshot 2022-05-22 134008.png
    7 KB · Görüntüleme: 16
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı