Harici diski USB’den takınca “USB tanınamadı” hatası

'SSD, Flash ve Sabit Diskler' bölümünde Recep Baltaş tarafından 2 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.499
    Yer:
    İstanbul
    Bilgisayarıma format atacaktım. Atmadan önce belgelerimi harici diskime yedekliyim dedim. Ancak harici diski USB’den takınca “USB tanınamadı” baloncuğu çıktı. Baloncuğa tıklayınca bir USB listesi geliyor ve bağladığım port için bilinmeyen aygıt diyor. Diğer portlara taktığımda da aynı şey oluyor. İnternetten araştırma yapmak istediğimde internete bağlanmak için USB adaptörümü PC’ye takınca yine aynı sorunla karşılaştım ve dolayısıyla internete bağlanamadım. Sonra hiçbir USB aletini tanımadığını fark ettim. Önde arkada bütün portları denedim. Bide bu arada klavyeyi tanıyor ama başka hiçbir şeyi tanımıyor. PC özellikleri: XP, Celeron 2.4 GHz, 1.5 GB DDR, FX 5500.

2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.499
    Yer:
    İstanbul
    Anakart ömrünü doldurduğunda USB portlarını besleyen kapasitörler ya da diğer bileşenler artık 5V stabil güç sağlayamaz ve portlar takılan aygıtları tanımaz. Ya da kasadaki bir elektrik kaçağı da bu soruna yol açabilir. Hatta kasadaki kaçak yüzünden de USB portları bozulabilir. Sistemin AGP ve çok eski bileşenlere sahip. Değiştirme vakti gelmiş. Yani bu sorun yazılımsal değil. Tamir veya değişim gerektiriyor.

Sayfayı Paylaş