Harici ekran kartı etkinleştirmek için format yeterli olur mu?

Akenn123

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar efenim, monitörüm bozulduktan sonra yeni bir monitör sipariş etmiştim. Konuyla alakası var mı bilmiyorum ama yeni monitörümü taktıktan 3 gün sonra.
Oyunlardaki grafik performansımın düştüğünü fark ettim. Daha sonra aygıt yöneticisinden ekran kartımın güncel sürümünü yüklemek istediğimde büyük bir şok.
Geçirdim. Bilgisayarım onboard adındaki ekran kartımı kullanıyormuş. Bir sürü makale bir sürü video bir sürü forum inceledim. Eninde sonunda, baktığım tüm videolarda.
Herkesin farklı bir çözüm yolu gösterdiğini fark ettim. Hepsini bir bir denedim ve sorunumun gösterdikleri çözümle bir alakası olmadığını anladım. Önce grafik ayarlarından yüksek performansı seçmeye çalıştım, fakat her seçenekte onboard ekran kartımı gösterdiğini fark ettim. İkincisi CMD yoluyla birkaç kod yazmaktı.
Videoda genellikle hatayı yaşayanların CMD'yi açamayacağından bahsedilmişti, ben CMD'yi açabiliyordum. Komutları yazdıktan sonra yine olmayınca birkaç çözüm yolu daha denedim fakat hepsinde başarısız oldum. Sizce bir çözüm yolu var mı? Format atsam bu sorun kökten çözülür mü?

Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkür ediyorum, umarım hatanın tıpatıp aynısını alan arkadaşlara faydalı olur. İyi forumlar. (2021)

Kullandığım ekran kartı: AMD Radeon R7 200 series 250X or 250.
Biraz anlaşılır ama yine de söyleyeyim, bilgisayarım masaüstü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt Yöneticisi kısmında ne var peki? Orada harici ekran kartınız yer alıyor mu?
sadece onboard ekran kartı yer alıyor.
Yinede soruyum görüntü kablosunu HDMI veya vgı yı doğru yere taktığınızdan emin misiniz?
kabloların yerlerini değiştirip tekrar döneceğim teşekkürler.
Hocam onboard'u deaktif edin.
öncelikle yardımınız için teşekkürler fakat onboard ı deaktif edersem bu sefer daha az performans almış olurum :D benim için önemli olan harici ekran kartımı nasıl etkinleştirmek ve format atınca düzelir mi bunu öğrenmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı