Harici GPU takılı iken dahili GPU'dan oyun oynanabilir mi?

Wiggles

Kilopat
Daha fazla  
Kendi kullandigim bilgisayarimda RX 480 ekran kartimla Ethereum madenciligi yapiyorum. Oyun oynarken madenciligin etkilenmemesi için dahili GPU uzerinden ufak tefek oyunlar oynamak istiyorum. BIOS uzerinden dahili GPU'yu aktiflestirdim fakat ekrani anakart goruntu cikisina taktigimda goruntu alamiyorum. Tam olarak nasıl ayarlar yapmam gerekiyor?

Bios ayarlarindan dahili gpu yu aktiflestirdim, aygit yoneticisinde gorunur halde su an. Fakat ekrani anakart hdmi cikisina bagladigimda goruntu gidiyor.

Ek olarak oynamak istedigim oyun LoL, yani cok yuksek grafik performansa ihtiyacim yok.
Aygıt yöneticisinde gözüküyorsa şu anlık işlemleri yapabiliriz. Anakarta görüntü kablosunu takmana gerek yok. Ekran kartından görüntü çıkışı alarak deneyelim. Öncelikle Grafik Ayarları'nı aç. Gözat'a bas. Oynamak istediğin oyunun .exe dosyasını seç. Seçeneklere bas. Dahili GPU'nun yazılı olduğu kutucuğu işaretleyip pencereyi kapat. Bundan sonra oynamak istediğin oyun dahili GPU üzerinden çalışacaktır. (Ayrıca hem dahili hem harici GPU Driver'larının güncel olduğundan emin ol.)

Aygıt yöneticisinde gözüküyorsa şu anlık işlemleri yapabiliriz. Anakarta görüntü kablosunu takmana gerek yok. Ekran kartından görüntü çıkışı alarak deneyelim. Öncelikle Grafik Ayarları'nı aç. Gözat'a bas. Oynamak istediğin oyunun .exe dosyasını seç. Seçeneklere bas. Dahili GPU'nun yazılı olduğu kutucuğu işaretleyip pencereyi kapat. Bundan sonra oynamak istediğin oyun dahili GPU üzerinden çalışacaktır. (Ayrıca hem dahili hem harici GPU Driver'larının güncel olduğundan emin ol.)
Driverlarin guncel olduguna eminim. Bu dedigini yaotim fakat LoL oynamak istiyorum, launcher ozellikli bi oyun. Burada sadece launcher'i secebiliyorum. Launcher'dan sonra oyun basladiginda, oyuna girdigimde de bu islem gecerli olmuyor sanirim.?

Driverlarin guncel olduguna eminim. Bu dedigini yaotim fakat LoL oynamak istiyorum, launcher ozellikli bi oyun. Burada sadece launcher'i secebiliyorum. Launcher'dan sonra oyun basladiginda, oyuna girdigimde de bu islem gecerli olmuyor sanirim.?
Launcher'ı bilmiyorum. Launcher'lı olmayan bir oyun deneyin. En azından işe yaradığını bilelim.

Launcher'ı bilmiyorum. Launcher'lı olmayan bir oyun deneyin. En azından işe yaradığını bilelim.
Eve dondugumde deneyip yazacagim, tesekkur ederim.
Launcher olmayan exe olarak calisan crackli NFS Heat var bilgisayarda. Guc tasarrufu yani dahili gpu'yu secerek calistirdigimda acilista boyle bi hata aldim. Tamam'a tikladigimda oyun acilmaya calisti ama siyah ekranda kaldi. İntel ile ilgili bi hata verdigi icin bu yontemle basarili olduk diyebilir miyiz.? İntel suruculerinin guncel olduguna eminim. Yalniz bu sirada kazim gucu yine de 28.5 mh'dan 24 mh'lara kadar dustu. Acilmayacak sanirim diyip alt+f4 ile oyunu kapadim.

Performans modunu secerek denemek aklima geldi fakat cesaret edemedim acikcasi hem kazim programi hem oyun asiri yuk verip yeniden baslatmaya sebep vermemesi acisindan. @Baş-ül Adam

Dosya Ekleri

• 20210416_065724.jpg
    20210416_065724.jpg
    307,8 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı