Harici hard diski dahili yapmak

MonsterHunterNeo

Hectopat
Dostlar merhaba. Elimde Seagate FreeAgent GoFlex harici HDD var. USB giriş olan ucu çıkabiliyor ekteki resimlerde gördüğünüz gibi. Yeni bir sistem siparişi verdim ve elimde bu olduğu için ucunu çıkartıp masaüstü bilgisayarıma takabilir miyim? Veya başka bir işlem yapmam gerek mi? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-06-19 at 17.00.56 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-19 at 17.00.56 (1).jpeg
    97,2 KB · Görüntüleme: 73
  • WhatsApp Image 2021-06-19 at 17.00.56 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-19 at 17.00.56 (2).jpeg
    79,1 KB · Görüntüleme: 64
  • WhatsApp Image 2021-06-19 at 17.00.56.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-19 at 17.00.56.jpeg
    108,8 KB · Görüntüleme: 55
Hocam harici disklerin içinde laptop diskleri vardır onu çıkarıp bilgisayarınızı SATA yoluyla bağlayarak kullanabilirsiniz.

Dostlar merhaba. Elimde Seagate FreeAgent GoFlex harici HDD var. USB giriş olan ucu çıkabiliyor ekteki resimlerde gördüğünüz gibi. Yeni bir sistem siparişi verdim ve elimde bu olduğu için ucunu çıkartıp masaüstü bilgisayarıma takabilir miyim? Veya başka bir işlem yapmam gerek mi? Şimdiden teşekkürler.
Bir başkası da sormuştu hocam bunu.
Yapabilirsiniz ancak kutuyu kırarken harddisk'e zarar verebilirsiniz. Üstüne üstlük dahili yapmak isteselerdi dahili yaparlardı.

Bir başkası da sormuştu hocam bunu.
Yapabilirsiniz ancak kutuyu kırarken harddisk'e zarar verebilirsiniz. Üstüne üstlük dahili yapmak isteselerdi dahili yaparlardı.
Diskte Sata çıkışı almak için kırmaya gerek yok fotoğrafa bakarsanız. Vida yerleri uyuyorsa vidalayın uymuyorsa kasanın disk bölümüne çift taraflı bantla yapıştırıp normal hdd gibi kullanabilirsiniz.

Hocam normal HDD gibi kullanmak için almam gereken kablo nedir yardım ederseniz memnun olurum.

Diğer kablo PSU'nun kablolarında mevcut olan SATA güç kablosu.

Geri
Yukarı