Çözüldü Harici harddisk ile oyun oynamak zararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
iç mimar
Intenso 1TB USB 3.0 harici HDD'ye Steam kurup oyunları yükledim. Sorunsuz şekilde oynuyorum. FPS olarak fark yok. 0.2 sn'lik drop olabiliyor bazen ama hissetmiyorum bile, çok nadir. Peki bu kullanım şekli uzun süreçte harici HDD için sorun teşkil eder mi? Aşırı ısınma vs gibi sorunlar olabilir mi? HDD ömrü çok çabuk kısalır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intenso 1TB USB 3.0 harici HDD'ye Steam kurup oyunları yükledim. Sorunsuz şekilde oynuyorum. FPS olarak fark yok. 0.2 Sn'lik drop olabiliyor bazen ama hissetmiyorum bile, çok nadir. Peki bu kullanım şekli uzun süreçte harici HDD için sorun teşkil eder mi? Aşırı ısınma vs gibi sorunlar olabilir mi? HDD ömrü çok çabuk kısalır mı?

Hayır normal şekilde ha kasanızın içinde durmuş ha USB ile bağlamışsınız bir farkı olmıycaktır belki daha bile uzun gidebilir her an çalışmadığı için.

Zararlı değildir, ama eğer hızı düşükse oyunda FPS ve takılma problemleri yaşama ihtimaliniz var.

100mb/sn falan dosya aktarım hızı var. Şu ana kadar Mafia II ve CS:GO ile denedim. FPS'de farklılık yaşamadım. Fark ettiğim droplar da olmadı henüz. CS:GO'da 0.2 saniyelik bir gecikme tespit ettim. Onu da gözüm çok fazla algılamıyor. Sonuçta yarışmaya katılan birisi değilim. 60MHz destekli monutorumde pek anlaşılmıyor 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı