Harici Harddiske Windows 8.1 Kurmak

Cemil Alp

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Samsung M3 Portable 1 TB harddiske sahibim. Biraz araştırdım ve bazı sonuçlara ulaştım gördüğüme göre windows 7 kurabiliyormuşuz harici disklere. Fakat ben Windows 8 Kurmak istiyorum Windows 8 Kurma bulamadığım için çoğu konudaki gibi Windows 7 Kurmaya çalıştım fakat fat nt60 bölümünde installer.bat hata veriyor sistemim windows 7 olmadığı için. Şuanki sistemim windows 8.1 Pro 32 bit Elimde 2 adet Windows 8 cd si var. Birisi 32 bit diğeri 64 aynı sürümlere sahipler. Harici harddiskime windows 8 nasıl kurabilirim lütfen acilen yardımlarınızı bekliyorum.

NOT : Dizüstü Bilgisayar kullanıyorum ve sabit diskime windows kurulurken sorun veriyor, soruna rağmen devam etsemde 2 veya 3 saat sonrasında windows bozuk onarılması gerek gibi hatalar alıyorum şuan yeniden başlatırsam birdaha açılmayacak. 2-3 Seferdir bilgisayara girmek için formatlıyorum

Ekleme yapmak isterim, bununla ille de hard diske kurmak zorunda değilsin. 16 GB'lık yada 32 GB'lık bir flash bellek yada hafıza kartı da olur.

@Scorpio55 haklısın fakat amacım harddikimin hızını değerlendirmek ve daha fazla alana sahip olmak sabit harddikim bozulduğu için beni 15 gün idare edecek bir windowsa ihtiyacım var

@MF Teşekkür ederim deneyeceğim

@Scorpio55 Yeterince araştırdığımı düşünüyorum fiziksel darbeden dolayı olduğunu anladım sonunda. Aslında fazla şaşırmadım sebebinin fiziksel darbe olmasına çünkü harddisk yada işlemcinin çalışması için bilgisayara başlangıçtaki ilk 5 dakika içerisinde biraz vurmak gerekiyor. Vurmazsam kasıyordu. Artık vurmadan kasma sorunu işlemcidemi harddiskdemi anlayamadım bu bozulan 2 . harddiskim oluyor.

@MF Videoyu izledim uyguladım fakat biraz önce format tamamlandı yeniden başlattığımda windowsu açması gerekirken format ekranına tekrar atıyor ve otomatik kurulum ile yeni bir kullanıcı hesabı oluşturuyor. Şuan 2. hesaptan yazıyorum reset atıcam birazdan ve tahminimce yine aynı ekrana atıcak bunun sebebi nedir bir bilgin varmı ?

Arkadaşlar teşekkür ederim 2 gün uğraşlarım ve araştırmalarım sonucunda harici diskime windowsu kurmuş oldum kurmak isteyen arkadaşlar için ise @MF abimizin paylaştığı videoyu uygulamalarını tavsiye ediyorum. İlk başta biraz sorun oldu ama biosdan boot menüden ayarları default alınca düzeltmeyi başardım :)

Slm size bir sorum olacak laptopum hdd yok harici hdd le win kurup kullanabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

Slm ben kendimce denemeler yaptım ama yüklü sürücü yok sürücü kur falan diyo bi yardım lütfen

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı