Harici Harddiskim, Düştü Çalışmıyor

Ekrem ÖZ

Hectopat
Yer
Isparta SDÜ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Endüstri III
Az önce yere düşürdüm. PC ye taktığımda biçimlendirme geldi. HDD Tune ile tarattığımda %50 hasarlı duruyor. 10 dk sonra PC görmedi. Taktığımda ötüyor. Yaklaşık 60-65 cm yükseklikten düştü, daha önce 1.5 m den yere düşmüştü ama bir şey olmamıştı. HDD Tune "Error Scan" Quick Scan taramasında yaklaşım her 7 kutudan 3'ü hasarlıydı. Ama PC artık görmüyor ve ötüyor. Sizce öldü mü?

Not: Alalı 5 ay filan oldu. 2 yıl garantisi var. Garantiye versem yenileme yada sorunun çözülmesi mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerek kalmadı, çalışmıyor. Güç gidiyor, hareket etmeye başlıyor sonra ötüyor ve hareket duruyor, 10-15 sn sonra tekrar deniyor bu kez 3-4 kez sonra ötüyor. PC de ve HDD Tune de gözükmüyor.

Öldü mü? bence öldü.

Alalı 5 ay olmadı. Az önce arkadaş yere düşürdü yaklaşık 1 metreden. Sonra durum ortada. PC de gözükmüyor ve taktığımda ötüyor.

Anladım, peki bilgilerimi kurtarma şansımız var mı?

Bu aldığım sitenin garanti şartları, http://www.gold.com.tr/MusteriHizmetleri//Sozlesmeler/VipProtect.aspx
okudum ama anlamadım. Diyorki; ürünün tamir masrafı %60'ını geçerse, yada tamir edilemez durumdaysa yenisi ile değiştirilir diyor. Tüm ürünler ve tüm müşteriler için geçerli mi bu maddeler?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'i söküp Saya portuna bağlarsın ama garanti dışında çıkma riski var. Bildiğim kadarıyla HDD kutusu söküldüğünde garanti dışına çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı