Harici HDD ark sonrası çalışmıyor

KoKi

Hectopat
Daha fazla  
Az önce harici HDD'den PC'ye veri atarken aniden "çat" diye bir ses geldi ve bağlantı koptu. Harici HDD ışığı gitti. Sanırım HDD yandı az önce. Merak ettiğim şey harici HDD kutusu mu yanmıştır yoksa HDD mi? Hangisinin yanması daha muhtemeldir? Ve neden böyle bir şey olmuş olabilir? O sırada evde benim PC, harici HDD ve buzdolabı haricinde bir şey çalışmıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'yi ayrı olarak deneyin. Kutu arızalanmış olabilir. Sebebi kısa devre, ısınma veya dengesiz voltaj olabilir. Kaliteli bir ürün değilse muhtemel.

Hocam yaklaşık 6 senelik bir hdd'ydi ve içinde önemli verilerim vardı. Az önce başka bir güç kablosu ile denedim ve kutunun ışığı yandı ama bilgisayar hdd'yi görmüyor. Bilgisayarım/yönetim sekmesinden de baktım orada da gözükmüyor. Ciddi ciddi hdd yandı sanırım. bunun tamiri yapılabilir mi ? kaça yapılır ? verileri kurtarma ihtimalim nedir ?

3-4 yılda bir verileri başka diske aktarmakta fayda var. Benim 500GB Seagate HDD bozulmuştu epey bi zaman önce. O zamanlar bilmiyordum HDD'lerin böyle garip şekilde bozulabildiklerini. Tüm film arşivim gitmişti. Veriler nasıl kurtulur diye çok araştırdım programlar denedim ama kurtardım sandıklarım sadece görüntüymüş, tıklayınca açılmayan sahte verilermiş. Bi yerle konuşmuştum sonra ve epey para istemişlerdi. Yani ucuza yapan bulmak zor. Bir de HDD geniş kapasiteliyse iş uzun da sürüyor. Ve o kadar para vermek istemediğim için HDD'yi evdeki elektronik parçalar çöplüğüne atmak zorunda kalmıştım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı