Harici HDD gözükmüyor

ketofilen

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Merhabalar, Laptop HDD'sini harici olarak dönüştürücü yardımı ile PC'ye bağladım. Bağlantı sonucunda HDD görünüyor ancak sadece 500mb olarak görünüyor. Normalde 500GB alanı var.
Ekstradan içerisinde Linux Mint ve Windows 10 yüklü. PC ise Windows 10. İnternette araştırdım biraz bir driver yardımıyla bu iş çözülebiliyormuş ama maalesef Windows 10 ile uyumlu bir şey bulamadım.
Yardımcı olabilecek birisi var mı acaba? Teşekkürler.

Disk yönetimi içeriği bu şekilde. Üst kısımdakilere sağ tıklayınca harf eklenmiyor. Nasıl yapabilirim?

1679736474912.png

Son düzenleme:
Merhaba, Laptop HDD'sini harici olarak dönüştürücü yardımı ile PC'ye bağladım. Bağlantı sonucunda HDD görünüyor ancak sadece 500 MB olarak görünüyor. Normalde 500GB alanı var.
Ekstradan içerisinde Linux Mint ve Windows 10 yüklü. PC ise Windows 10. İnternette araştırdım biraz bir driver yardımıyla bu iş çözülebiliyormuş ama maalesef Windows 10 ile uyumlu bir şey bulamadım.
Yardımcı olabilecek birisi var mı acaba? Teşekkürler.

Disk yönetimi içeriği bu şekilde. Üst kısımdakilere sağ tıklayınca harf eklenmiyor. Nasıl yapabilirim?

Eki Görüntüle 1713928

1679778726936.png

Çok farklı Partition'lar var, hangisinie erişmek istiyorsan, siyah yuvarlağa alınanlardan herhangi birini üzerine sağ tıklarsanız harf atama menüsü gelecek ve harf atayıp erişebilirsiniz. Yani üst tarafta ki değilde alttan tıklayınca da değişmesi lazım. Değşimiyorsa, EaseUs Partition Wizard ya da Minitool Partition Wizard ile açıp, oradan da erişmek istediğin partitiona sağ tıklayıp Change Letter diyerek Harf atayabilirsin, ayrıca sağ tıkladığında explore diyerek içindekileri görebilirsiniz..

Eki Görüntüle 1714949

Çok farklı Partition'lar var, hangisinie erişmek istiyorsan, siyah yuvarlağa alınanlardan herhangi birini üzerine sağ tıklarsanız harf atama menüsü gelecek ve harf atayıp erişebilirsiniz.
Harf ekleme kısmına erişemiyorum. Sağ tıklayınca harf ekleme kısmına tıklanmıyor.

Harf ekleme kısmına erişemiyorum. Sağ tıklayınca harf ekleme kısmına tıklanmıyor.
Genel olarak çoklu bölüm olan diske tıklarsan harf ekletmez, partitionlara gelmen lazım. Eğer EFİ bölüme tıklıyorsan Efi bölümü de o ekrandan harf ekletmez. yüksek GBlı partlara harf eklemeyi deneyiniz.

Normal bölümde altta ki gibi çıkarken:
1679779115592.png

EFİ bölümlerinde harf ekleme vs çıkmaz:
1679779131540.png

Genel olarak çoklu bölüm olan diske tıklarsan harf ekletmez, partitionlara gelmen lazım. Eğer EFİ bölüme tıklıyorsan Efi bölümü de o ekrandan harf ekletmez. yüksek GBlı partlara harf eklemeyi deneyiniz.
Alt kısımdakiler de üst kısımdakiler de, sağ tıkladığımda sadece "Birimi sil." seçeneği ve "Yardım." seçeneği çıkıyor. Herhangi bir şekilde Harf ekleme kısmı açık değil.

1679779179315.png

Alt kısımdakiler de üst kısımdakiler de, sağ tıkladığımda sadece "Birimi sil." seçeneği ve "Yardım." seçeneği çıkıyor. Herhangi bir şekilde Harf ekleme kısmı açık değil.

Eki Görüntüle 1714962
Disk yönetiminde görünen o ki o partitionlar komple boş. İçinde bir veri olduğundan emin misiniz? Eminseniz, yukarda önerdiğim programlar ile içini açmaya çalısabilirsiniz.

1679779312745.png

Aygıt yöneticinden cihazınıza sağ tıklayıp özellikler ve ayrıntılar kısmından, Donanım Kimliklerine bakıp, en üstte ki yazanı kopyalayıp google aratıp güncel driver indirip, daha sonra aygıt yöneticisinde cihazınıza sağ tıklayıp güncelleştir kısmından indirdiğiniz driver konumunu gösterip, güncellemeyi deneyebilirsiniz.

1679779400019.png

Alt klasörlerle birlikte yi işaretlemeyi unutmayın.

Eki Görüntüle 1714966
Aygıt yöneticinden cihazınıza sağ tıklayıp özellikler ve ayrıntılar kısmından, Donanım Kimliklerine bakıp, en üstte ki yazanı kopyalayıp google aratıp güncel driver indirip, daha sonra aygıt yöneticisinde cihazınıza sağ tıklayıp güncelleştir kısmından indirdiğiniz driver konumunu gösterip, güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1714967

Alt klasörlerle birlikte yi işaretlemeyi unutmayın.
İnternetten en güncelini buldum dediğiniz gibi yüklemeyi denedim aynı yoldan ama zaten son sürüm yükle deniyor.
1679779671500.png

Dediğiniz uygulamayı yükledim, şu anda böyle. Ne yapmam gerekiyor?

1679779760773.png

İnternetten en güncelini buldum dediğiniz gibi yüklemeyi denedim aynı yoldan ama zaten son sürüm yükle deniyor.
Eki Görüntüle 1714974

Eki Görüntüle 1714978
Dosya tipi EXT4 , EXT2 türünde dosya formatı içeriyor. Sen ne yapcaksın. Sürekli erişip kullanmak mı istiyorsun yoksa bir türlü erişeyim, içinden alacaklarım var mı diyiyorsun.
Windows EXT tipi disk biçimlerini desteklemez.

Eki Görüntüle 1714974

Eki Görüntüle 1714978
1679780703650.png

Explore ye basarsanız içini görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1679780678365.png
    1679780678365.png
    50,2 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı