Harici HDD Sorunlu Olabilir mi?

DobermanLover

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle iyi akşamlar. Arkadaşlar içerdiği veriler önemli olduğu için acil yardımınızı bekliyorum. WD markanın My Passport model 1 TB harici harddiskini aldım. Bir sorun yok şu an için ama geçen gün bilgisayarın üzerindeyken bir ses geldi dokundum ses kesilmedi fakat elime aldım ses kesildi. Ses HDD' den mi geldi yoksa o an başka bir şeyden mi bilmiyorum. Çok önemli verilerim var bad sector taraması yaptım tamamı yeşil ve healt bölümünde hepsinde ok ibaresi var, herhangi bir sorun olma ihtimali var mı? Lütfen dönüş yapın verilerim önemli ve yedeklemek istemediğim özel şeyler var. Projelerim yazıyor. Şimdiden teşekkürler.
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim cevaplar için.
@Unavailableuser normal sıfır bir cihaza göre ekstra bir risk yoktur değil mi? Toplamda 10 kez falan bilgisayara taktım sabit çekmecede duran bir cihaz.
@Ali CEYLAN hd tune programında bad sector ve healt'de sorun çıkmadıysa dediğiniz gibi mi oluyor? Bir de bu dediğiniz ses normal mi yani?
Tekrar teşekkürler.
@BilgisayarKurdu sizin düşünceniz nedir acaba?

İnsan yapısı sonuçta bu cihazlar her zaman bozulma ihtimali var. Geçen sene tablete takılı harici diski unutup birden tableti kaldırınca disk yere düşüp parçalandı. İçindekileri kurtarmak için 1500 lira ödeme yaptım. Şuan yedeğinde yedeğini alıyorum kritik dosyalarıda buluta atıyorum.

İnsan yapısı sonuçta bu cihazlar her zaman bozulma ihtimali var. Geçen sene tablete takılı harici diski unutup birden tableti kaldırınca disk yere düşüp parçalandı. İçindekileri kurtarmak için 1500 lira ödeme yaptım. Şuan yedeğinde yedeğini alıyorum kritik dosyalarıda buluta atıyorum.
Teşekkürler çok geçmiş olsun. Şimdi 120 GB bir SSD alıp harici kutu ile kritik şeyleri depolamayı düşünüyorum daha güvenli olur en azından HDD'den. WD'yi önerir misiniz SSD olarak?

Anlayamadım SSDyi mı depolama olarak kullanacaksınız? Eğer öyleyse SSDler depolama için hiç uygun değiller başlarına bir şey gelirse veri kurtarmak mümkün değil.
1 kez atayım bir yere koyayım sabit dursun diye düşünmüştüm. En azından HDD nin başına bir şey gelirse yedeği olsun diye. Yanlış mı düşünüyorum acaba?
Yani kullanılmadan sadece arşiv yapıp bir kenarda tutmak için hangisi daha güvenlidir?

Son düzenleme:
HDD yedeklemeye devam edin en azından fiziksel hasar bile görse verileri kurtarmak mümkün. Fiziksel hasar gören SSD'den hiçbir şey kurtaramazsınız. Tekrar söylüyorum şuan en sağlıklısı bulutta yedeklemek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı