Harici HDD'den silinen verileri kurtarma

maskman

Kilopat
Daha fazla  
Dün başıma çok enteresan bir durum geldi, iPhone'danki yedekleri bilgisayara almam gerekiyordu, fakat çok fazla yer olmadığı ve vakitten tasarruf edebilmek için, bir taraftan iPhone resimleri bilgisayara kaydederken, masaüstünde olan ve C'den girererek bütün masaüstünü yani klasör olarak harici HDD'ye taşıdım. Yeterli yer açılmadığı için bir şey silerken bilgisayar biraz kilitlenir gibi oldu.

Windows gezginini tekrar yeniden başlattım. Tam bu sırada harici harddiske attıgımı bildigim bütün dosyalar masaüstünde belirdi, bir anda telaş yaptım olayı anlayamadan masaüstündeki birkaç klasörü sildim. Fakat biraz sonra anladım ki, masaüstü linkini harici HDD'den alıyor. Ve maalesef birkaç klasör silindi, şimdi geri kurtarma programlarını deniyorum ama normal şartlarda kurtulabilecek olan bu dosyalardan hiçbir emare görülmüyor, ne HDD'de desktop diye bir klasör çıkıyor ne de harici HDD'nin geri dönüşüm kutusunda çıkıyor. Bunlar müşterinin önünde oldu. Şimdi Active File Recovery ile tarıyorum, GetDataBack, Internals Partition Recovery, Wondershare Data Recovery kullandım. Fakat desktop klasörünün izi bile yok. Hangi dosyaları sildim en azından onu görebilseydim çok iyi olacaktı.

Şimdi soruma gelecek olursam, bu taşıdıktan sonra harici HDD'en silip geri dönüşüm kutusuna giden dosyalarıma nasıl ulaşabilirim? Bu türlü silinmeler nasıl bir durumdur? İzah edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı