Harici ses kartı tam olarak ne işe yarar?

dbuee

Hectopat
Daha fazla  
Hocam bilgisayarım fazlasıyla eski (işlemci 2. nesil) bu nedenle kaliteli ekipmanlar alsam bile onları kendi performanslarında kullanabileceğimi düşünmüyorum.
1. harici ses kartı tam olarak ne işe yarar?
2. alacağım mikrofon ve kulaklığı kendi kalitesinde kullanabilmem için nasıl bir donanıma ihtiyacım var?
Veya böyle bir şey yapmaya ihtiyacım var mı?

Hocam bilgisayarım fazlasıyla eski (işlemci 2. nesil) bu nedenle kaliteli ekipmanlar alsam bile onları kendi performanslarında kullanabileceğimi düşünmüyorum.
1. harici ses kartı tam olarak ne işe yarar?
2. alacağım mikrofon ve kulaklığı kendi kalitesinde kullanabilmem için nasıl bir donanıma ihtiyacım var?
Veya böyle bir şey yapmaya ihtiyacım var mı?

Bu konuda pek bilgim yok fakat BM-800 mikrofon kullanacaksan USB ses kartına ihtiyacın olduğunu söyleyebilirim.

Sesi daha iyi işler ve aktarır. En basit anlatımı bu. Fakat Cloud 2 gibi kendinden ses kartlı bir kulaklık alacaksan zaten seni tatmin edecektir.
Güncel bir sistem topladığında içerisine güzel bir ses kartı da koyarsın ama şu anki önceliğin sistemini upgrade etmek olsun.

Düzgün bir örnek olur mu bilmiyorum ama kısacası sadece sesi işlemeye yarayan bir işlemci gibi düşün
Üst düzey Pro ses kartları ses için manyak derecede giriş ve çıkış performansı veriyor
Örnek vermek gerekirse sallıyorum tamamen kullandığın Mic süper lakin ses kartına bağlamadan direkt PC'ye bağlayıp kayıt alırsan dip sesler cızırtılar vs. duyabilirsin ama ses kartına taktığında hem sesinin kalitesi artar yani Kbps oranını yükseltebilirsin hem de bu dip sesler yok olur yani gerçek hayatta kulağımızla duyduğumuz sese çok yakın olur bu cihazların ana amacı budur

Son düzenleme:
Düzgün bir örnek olur mu bilmiyorum ama kısacası sadece sesi işlemeye yarayan bir işlemci gibi düşün.
Üst düzey Pro ses kartları ses için manyak derecede giriş ve çıkış performansı veriyor.
Örnek vermek gerekirse sallıyorum tamamen kullandığın Mic süper lakin ses kartına bağlamadan direkt PC'ye bağlayıp kayıt alırsan dip sesler cızırtılar vs. duyabilirsin ama ses kartına taktığında hem sesinin kalitesi artar yani Kbps oranını yükseltebilirsin hem de bu dip sesler yok olur yani gerçek hayatta kulağımızla duyduğumuz sese çok yakın olur bu cihazların ana amacı budur.

Anladım elinize sağlık.
Benim ses kartı almayı istemedeki ana sebep mikrofon arkasından sürekli gelen cızırtı ve bu sorunda driver güncellemeyle falan geçmiyor.
Alabileceğim ortalama ses kartı öneriniz var mı?

Anladım elinize sağlık.
Benim ses kartı almayı istemedeki ana sebep mikrofon arkasından sürekli gelen cızırtı ve bu sorunda driver güncellemeyle falan geçmiyor.
Alabileceğim ortalama ses kartı öneriniz var mı?
Piyasadan uzun süredir uzağım lakin en iyi verebileceğim tavsiye e-ticaret sitelerine bakıp beğendiğiniz bir ses kartını youtube üzerinde araştırıp dinlemeniz gerekmektedir mesela sallıyorum A marka ses kartını beğendiniz bunun ses kalitesini hem pc üzerinde hem kulaklıkla hem telefondan dinleyin içinize sinen bir marka olduğunda direkt onu alın. Bu verdiğim tavsiye mic satın alırken yapılması gereken lakin ses kartında bile sıcak soğuk tonlarda çook azda olsa farklılık yaratabileceğine inanıyorum.

Ses hoparlör patlak bir leptop aldım . Kulaklik taktığım için lazım olmuyordu.
USB ses kartları var diye ucuza getirdim leptop alırken .
Ses yüzünden fiyat 3/1 düştü .
Çokta lazım olmuyor kulaklığa alışınca hoparlör olsa bile kullanmam .

Geri
Yukarı