Harici ses kartını stereo karışımı aygıtı olarak görmek

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Onboard ses kartım, ses menusundeki stereo karisimi aygiti olarak gorunuyor. Windows'un kendi kayit programi ile, Zoom'daki dersleri vb kaydediyorum.

Bir de harici ses kartim var. Acaba onu da ayni sekilde o menuye tanitmam ve oradan gelen sesi direk kaydetmem mumkun mu?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar/Sistem/Ses deyin. Daha sonra ses cihazlarını yönet sekmesine gelip buradan varsayılan ses aygıtını seçin.

BIOS üzerinden devre dışı bırakılabilir. Çoğunlukla aynı yerde olur. Adımları izleyerek yapabilirsiniz.
BIOS > Advanced > Onboard Devices Configuration > HD Audio Controller > Disabled > F10 > Yes.

BIOS üzerinden devre dışı bırakılabilir. Çoğunlukla aynı yerde olur. Adımları izleyerek yapabilirsiniz.
BIOS > Advanced > onboard devices Configuration > HD Audio Controller > disabled > F10 > yes.

Bu konuyu açtığımı unutmuşum. Gelen cevabı da şimdi gördüm. Ben onu devre dışı bırakmak istemiyorum. Sadece harici ses kartından gelen sesi de aynı şekilde kaydetmek istiyorum(farklı bir hoparlöre bağlı o)
Onboard devices Configuration yok bu arada menümde.
@Yener K. onboard devices Configuration konusunu başka yerde de gördüm ama kendi BIOS'umda yok, neden acaba? Başka menüleri de karıştırdım ancak bir türlü bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki yapabilen uygulamalar olabilir. Voicemeeter gibi.

Bazı anakartların menüsü farklı da olabilir.

Geri
Yukarı