Harici ve Onboard Ekran Kartı ile Çift Monitör Kullanımı

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar böyle bir şey mümkün mü? Elimde asırlık sistemimden kalma VGA girişli 2.monitörüm var, fakat R9 380 ekrankartımda VGA girişi yok. Dönüştürücü almaya üşeniyorum, 2.monitörü Onboard'a takarsam çalışır mı? Bildiğim kadarıyla harici ekran kartı takınca onboard iptal oluyormuş. Yine de sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Desteğin olup olmadığını nasıl anlayabilirim bir ipucu var mıdır ?

Düzenleme: Sormaktansa denemek daha mantıklı :D Taktım ve çalıştı görüntü geldi onboarddan. Şöyle bir şey sorayım 2. monitör onboarddan görüntü alıyor oyunlarda işlemciyi yorar mı? GPU'yu yoracağını sanmıyorum. Oyun oynarken, onboard bağlı monitörden video falan açacağım çünkü.
Arkadaşlar takınca çalışıyor fakat 2.monitöre bir şey sürükleyince görüntü gidiyor siyah kalıyor. Monitör ışığı sürekli yanıyor görüntü varmış gibi. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ve program çalıştıracağınız zaman işlemcinin yükü artacağı için ısı artacaktır. Performans sorunu yaşama ihtimaliniz var ama fiziksel hasar yaşanması zor. Ayrıca dahili GPU sistem belleğinden kullanır. Performans azalması ve bazı hataların sebebi bu olabilir. Pek oturmuş bir sistem olduğunu düşünmüyorum. Acil durumlarda kullandığım için bu olayın uzmanı değilim. GPU için yeterli belleği ayırdığınız zaman ciddi problemler yaşamamanız lazım aslında.

Merhaba bir kaç sorum olacaktı, kurmayı düşündüğüm Apu sistemin temeli bu amacım çoklu monitörlü sistem kurmak oyun değil
AMD Ryzen 3 2200G
Asus Prime B350-plus AMD Anakart
Corsair 16GB DDR4 3200MHz 2x8GB
Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G Ekran Kartı

1- Bu parçalar biriyle uyumlu mu acaba anakart bütçe anakart ve o klasmanda daha iyi bir seçenek var mı acaba

2- Amacım çoklu monitör kurmak (oyun değil iş ve ofis programlaryla işlemlerimi yapmak ) bu anakartta apuyla 2 monitör çıkışı var... ekran kartının özelliği ise hem makul fiyat hem de 4 monitör çıkışına imkan vermesi .....dahiliden 2, ekran kartından 4 monitör çıkışı alıp 6 ekranlı bir kuruluma destek verir mi bu sistem 3 ekranla başlıcam ama zamla 6 monitöre çıkma imakanı verir diye apu sisteme yöneldim eğer 6 ekran alamayacaksam yani dahili ve harici ekran kartları çoklu monitöre destek vermiyorsa apuya gerek yok mu ? ryzen 5 2600 e yönelmek mi mantıklı

3- ilk başta 3 monitörle başlayacağım için apu sistemden vazgeçip ryzen 5 2600 e yönelip Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming ekran kartına 3 monitör bağlasam ve zmanla monitör sayısını arttırıken aynı ekran kartından bir tane daha alıp 2 ekran kartına geçince 8 monitör kadar çoklu çıkış alınabilir mi yani bu ekran kartları aynı anda çalışıp 8 ekrana destek verir mi? yardımınızı bekliyorum

Desteğin olup olmadığını nasıl anlayabilirim bir ipucu var mıdır ?

Düzenleme: Sormaktansa denemek daha mantıklı :D Taktım ve çalıştı görüntü geldi onboarddan. Şöyle bir şey sorayım 2. monitör onboarddan görüntü alıyor oyunlarda işlemciyi yorar mı? GPU'yu yoracağını sanmıyorum. Oyun oynarken, onboard bağlı monitörden video falan açacağım çünkü.
Arkadaşlar takınca çalışıyor fakat 2.monitöre bir şey sürükleyince görüntü gidiyor siyah kalıyor. Monitör ışığı sürekli yanıyor görüntü varmış gibi. Sebebi nedir?
Nasıl yaptın bende yapmak istiyorum aynı şeyi yardımcı olurmusun lütfen. Açtığım konu burada: Onboard ve HD 6570 ekran kartı ile çift monitör kullanma - Technopat Sosyal

Bios dan onboard ı always enable yapın ozaman sıkıntısız kullanırsınız ben dvi vga donusturucu aldım 15 tl tuttu kargosu fln bozuı cıktı bende vole yaptım bole tek sıkıntı ramden yer çünkü onboard çalışması için ram gerekior biosdan 32mb ram verin oluosa 16mb sıkıntı olmicaktır küçük değerler bunlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı