Harici Vega ekran kartlarına ne oldu?

Samed Babadağ

Kilopat
Daha fazla  
Bu kartlar neden çıktı? Memory hızları çok düşük olmasına rağmen nasıl yüksek FPS alabiliyorlar? Performans olarak ne güncel kart olarak neye eşler? Neden 2.el alım satımı yok?

Son düzenleyen: Moderatör:
@notcfn
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Mortis06
Makaleyi okudum videonunda bir kısmını izledim tesekkur ederim kafamdaki sorulara cevap vermis oldunuz. Lakin kafama yeni bir soru takildi. Yeni nesil kartlarda neden HBC memory kullanmiyorlarda GDDR5 kullaniyorlar? Bu teknolojiden vaz mi gectiler?

@Mortis06
Makaleyi okudum videonunda bir kısmını izledim tesekkur ederim kafamdaki sorulara cevap vermis oldunuz. Lakin kafama yeni bir soru takildi. Yeni nesil kartlarda neden HBC memory kullanmiyorlarda GDDR5 kullaniyorlar? Bu teknolojiden vaz mi gectiler?
Yanılmıyorsam maliyeti yüksek ve üretimi zorlaştıran bir teknoloji idi. Yine de daha iyi bilen birisi varsa açıklar.

HBM2 belleklerin üretimi hem çok zor hem üretim maliyetleri yüksek hem de performansları bu zorluklara değecek kadar yüksek değildi. Bu yüzden pek kullanımları olmadı. 2020 Haziran'ında 1.850 liraya ROG STRIX VEGA 64 alıp 3.000 liradan satmıştım bir ay sonra.

Geri
Yukarı