Harmony OS nasıl olacak?

rickrollin

Hectopat
Yer
Asgard
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Huawei telefon alacaktım ama Google desteğinin olmaması yüzünden pek sıcak bakmıyordum. Özellikle P40 Lite modelini donanım olarak çok sevmiştim.

Neyse sorum şu HarmanyOS ne gibi özellikler getirecek Google uygulamalarının yerini alırlar mı? Bu işletim sistemli telefonlarda YouTube, G-Mail gibi uygulamalar kullanılabilecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Huawei telefon alacaktım ama Google desteğinin olmaması yüzünden pek sıcak bakmıyordum. Özellikle P40 Lite modelini donanım olarak çok sevmiştim.

Neyse sorum şu harmanyos ne gibi özellikler getirecek Google uygulamalarının yerini alırlar mı? Bu işletim sistemli telefonlarda YouTube, g-mail gibi uygulamalar kullanılabilecek mi?

Varsayılan olarak kurulu gelmeyecek veya resmi yollarla kurulamayacak ancak yine başka yöntemlerle kurulabilir.

Hemen almaz, ancak geliştikçe ve destek gördükçe her geçen gün daha da güçlenecektir.
Sonuçta Huawei, Çin'in en büyük teknoloji şirketlerinden birisi. Haliyle Huawei istese de istemese de en iyisini yapmak zorunda, Çin'in desteği en güçlü tarafı zaten.
G-Mail alternatifi yapılabilir, YouTube APK ile indirilebilir.

Açıkçası HarmonyOS'a geçmek için sabırsızlanıyorum, Android ekosistemi özgür olsa da cihazların bir süre sonra yavaşlaması ve ROM atma isteğimin olmaması çok itiyor. HarmonyOS vadettiği gibi 32 ay hiçbir şekilde yavaşlatmaz ise, işte o zaman Android'den çok daha iyi hale gelir.

Kim verilerini Huawei'ye para verip onlara vermek ister?
Sonunda aradığım yorum.

Çin dese ki bana bütün kullanıcılarının verilerini vereceksin, Huawei'nin vermekten başka yapacağı bir şey yok. Ama bugün Apple'dan ABD hükümeti veri istediğinde öyle al buyur senin olsun gibi bir söylemi yok Apple'ın. Buradaki Apple örneğini Google için de kullanabiliriz.

Anlatmak istediğim Çin'e güven olmaz. Xiaomi'nin tarayıcısı olan Mi Browser'da geçen aylarda bir veri ihlaline rastlandı. Girdiğiniz gezdiğiniz internet sitelerini Xiaomi'ye gönderiyor. Kim güvenebilir ki şimdi?

Tabi tercih sizin. Masumca "Harika, yeni işletim sistemi geliyor, süper" diyebilirsiniz. Ya da benim gibi güvenilir mi, gizliliğine güvenebilir miyim de diyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı