HarmonyOS 2.0 Android Uygulamalarını Destekleyecek

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

Huawei’nin kısa bir süre sonra beta testlerine başlayacağı HarmonyOS 2.0 işletim sisteminin Android uygulamalarını destekleyeceği ortaya çıktı. Amerika’nın ambargo kararlarından sonra kendi işletim sistemini geliştirmeye odaklanan Huawei, sonunda HarmoyOS 2.0 ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 16 Aralık tarihinde beta olarak dağıtıma başlayacağı ifade edilen işletim sistemiyle ilgili bugün önemli bir rapor yayınlandı. Çin merkezli kaynakların […]

Devamı: HarmonyOS 2.0 Android Uygulamalarını Destekleyecek
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Huawei’nin kısa bir süre sonra beta testlerine başlayacağı HarmonyOS 2.0 işletim sisteminin Android uygulamalarını destekleyeceği ortaya çıktı. Amerika’nın ambargo kararlarından sonra kendi işletim sistemini geliştirmeye odaklanan Huawei, sonunda HarmoyOS 2.0 ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 16 Aralık tarihinde beta olarak dağıtıma başlayacağı ifade edilen işletim sistemiyle ilgili bugün önemli bir rapor yayınlandı. Çin merkezli kaynakların […]

Devamı: HarmonyOS 2.0 Android Uygulamalarını Destekleyecek
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Eğer Android tabanlı değil, Linux tabanlıysa kıyamet kopar :D.

Optimizasyonu iOS özgürlüğü Android gibi olursa Huawei zirveye oturur.
Apple ile yarışabilecek işletim sistemi olması için donanım—işletim sistemini ikilisini bağlarsa çok güzel olur.

Biliyorum ama DEB ya da APK dışı paket açamıyor.
Asıl mesele o değil zaten ekosistem oluşması asıl mesele.

APK açıyor ama DEB açmıyor diye biliyorum.
Apple ile yarışabilecek işletim sistemi olması için donanım—işletim sistemini ikilisini bağlarsa çok güzel olur.

Gerçekten güzel olur. Zaten Android uygulamalarını da destekliyormuş. Google yok mok dinlemeden alırım Huawei'yi.

Son düzenleme:
Eğer Android tabanlı değil, Linux tabanlıysa kıyamet kopar :D.
Android'de Linux tabanlı. HarmonyOS da Linux tabanlı olacak.
Biliyorum ama DEB ya da APK dışı paket açamıyor.
Asıl mesele o değil zaten ekosistem oluşması asıl mesele.
Android de yalnızca apk çalışır deb çalışmaz. Deb dosyaları yalnızca Debian işletim sisteminde çalışır.

Geri
Yukarı