Harry Potter'da geçen cümle

Atlas0120

Centipat
Harry Potter serisini okuyorum bu cümlenin neden böyle kurulduğu hakkında bir fikri olan var mı? "He got into his car and backed out of number four's Drive." Burada four's Drive dördüncü sürücü demek değil mi? Cümleyi çözemedim.
Ayrıntılı anlatın İngilizce başlangıç seviyesindeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kitapların Türkçe’sinide aldım ne yazdığını biliyorum fakat four’s drive dördüncü sürücü olur çevirirsek bu neden böyle yazılmış diyorum

Arkadaşlar kitapların Türkçe'sini de aldım ne yazdığını biliyorum fakat four's Drive dördüncü sürücü olur çevirirsek bu neden böyle yazılmış diyorum.

Dursleylerin olduğu sokak Privet Drive 4. Muhtemelen bir özel isim olabilir.

Dursleylerin olduğu sokak Privet Drive 4. Muhtemelen bir özel isim olabilir.
Yani yüz sene düşünsem aklıma gelmezdi süper cevap harbi teşekkürler. Olabilir doğrudur. Grameri ezbere biliyorum nerdeyse four’s drive olmuyor bakıyorum kesin dediğin gibidir. Tebrik ederim

Son düzenleme:
Grameri bilmiyorsunuz. Kural ezberlemişsiniz. Orada Drive özel isim. Öyle olmasa bile çeşitli durumlarda gramer açısından gelmesi gereken eklerin getirilmediği oluyor.
Olmaz.

Değil.

Neredeyse doğru hocam. Numara 4'ün park yerine park etmiş arabasını, daha sonra geri geri giderek çıkmış numara 4'ün park yerinden.
Arkadaşlar aynen attım cümleyi harbiden Drive kelimesi büyük harfle başlıyor ben bunu farketmedim yani Drive aslında özel isim sokağın adı bu şekilde okununca oturdukları sokaktan ayrıldı diye sorunsuz okunuyor zaten.

Geri
Yukarı