Çözüldü Hasarlı HDD nasıl onarılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hocam, ben notebookuma format attım, SSD'ye Windows kurdum ve mevcut HDD'mi HDD Caddy alarak kullanmaya devam ettim. 3 gün önce HDD'ye bir takım dosyalar aktardım ve bunları virüs taramasından geçirdim. Virüs taraması yapılırken %80-%75'te bir uyarı verdi antivirüs programı ve HDD'min sağlık durumunun kritik olduğunu söyledi, sonra HD Tune indirim ve sağlık durumuna baktım, sonra error scan yaptım. Sonuçları aşağıya atıyorum. Bu HDD'yi onarabilir miyim? Onaramıyorsam da belli bir kısmını feda edip kullanabilir miyim? Bir yardımcı olursanız sevinirim. Buradan bana yardımcı olan arkadaş @Assecreed teşekkür ederim. Bana bayağı yardımcı oldu. Siz de bir bakar mısınız? Ne yapılabilir bu durumda?

Ek Açıklama 2020-09-10 161915.png

hdd3 2020-09-12 001555.png

hdd2 2020-09-11 235029.png

Çözüm
@xbea Bu konuyu sonlandırıp, tavsiye için yeni konu açmanız uygun olur. Sizinle aynı sorunu yaşama ihtimali olanlara da rehber olur böylece konunuz.
HDD Regenerator deneyebilirsiniz. Ama sağlık %12. değiştirmelisiniz, her an bozulabilir.

Hocam şimdi bu dediğiniz program sağlık yüzdesini değiştirmez mi yani bir iyileşme sağlanamaz mı?

Yanlış bilmiyorsam bazı yazılımlar ile bu kırmızı yerleri kapatabilirsin. Ama diskin alanı azalır. En iyisi diski emekliye ayırmak.

Hocam isterse 500 GB azalsın şu anki SSD alanı bana hiçbir şekilde yetmez ama bir en az ek 500 GB işimi görürdü yani azalması önemli değil iyileşmesi daha önemli.

Geçici olarak bir nebze olsun kurtarabilirsiniz ama önermem. Artık ömrünü doldurmuş o disk. Özel bilgileriniz vs. varsa SSD'ye veya daha güvenli bir diske aktarmanızı öneriyorum.

Hocam şimdi geçici ve bir nebze derken ne kadar kurtarabilirim ve bana ne kadar dayanır? Bu konu da beni aydınlatır mısınız.

Hocam şimdi bu dediğiniz program sağlık yüzdesini değiştirmez mi yani bir iyileşme sağlanamaz mı?

Hocam isterse 500 GB azalsın şu anki SSD alanı bana hiçbir şekilde yetmez ama bir en az ek 500 GB işimi görürdü yani azalması önemli değil iyileşmesi daha önemli.

Hocam şimdi geçici ve bir nebze derken ne kadar kurtarabilirim ve bana ne kadar dayanır? Bu konu da beni aydınlatır mısınız.
Sağlanır da çok fazla olmaz. Ömür olarak 1 ayda olabilir 1 hafta da. Ama kısa olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı