Hasta olduğunuzda mutlaka doktora gidin

444065

Hectopat
Düşmeyen ateş, gece terlemeleri, halsizlik, öksürük, ishal-kabızlık, horlama. Bu belirtilere dikkat edin. Korona, grip, kanser ve diğer hastalıklar... Bazıları için önemsiz ve hafif belirti gibi gelebilir. Lakin bu yanlış.

Benim babam Lenfomadan öldü. Yıl 2014 nisan ayı babam Kızılay'a kan bağışladı. Babamın telefonuna mesaj geliyor ve bunu bizden yani ailesinden saklıyor. Üstelik bu mesajı siliyor. Mesaj şu şekilde "kanınızda mikrop var hastaneye gidin". Babam umursamıyor, hastaneye gitmiyor. Belirtiler 2014 Aralık'ta başladı. Titremeyi annem fark etti. Doktora gitmesini söyledi. Lakin babam umursamadı. Daha da kötüleşmeye başladı.

Düşmeyen ateş ve halsizlik çok belirgindi. Geceleri horlardı. Hastaneye zorla gitmesini istedi annem. Hastaneye gitti, kendisi bir şey yok üşütmüşüm dedi. Hiç ateşi düşmüyordu. Kilo kaybı oldu. Başka hastaneye götürdüler babamın akrabaları. Lenfoma olduğunu öğrendik. Kemoterapi aldı 10 sefer ve iyileşti. Birkaç ay sonra yine kötüleşti ve doktora gitti. Hastalık nüksetmiş. Doktorla konuştuk uzun süre tedavi görmesi gerek dedi. Babamın akrabaları ne dedi? Doktor yalan söylüyor, para için yapıyor dedi babama. Annem, kardeşim, ben, doktor, hemşire ve komşular söylediler hastaneye gitmesini lakin babam gitmedi ve öldü. Hasta adamın beynine neler doldurdular? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, benim için Hüzün oldu 2016'da.

Sağlık her şeyden önemli. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin. Bu tarz belirtiler varsa doktora gidin hemen. Mutlaka okuyun tamamını, önemli yazı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başınız sağ olsun. Benim babam da aşağı yukarı 1 ay önce belirtiler gösteriyordu. 2 kere test oldu negatif çıktı. Ardından 3 gün sonra pozitif olduğunu öğrendik. Tabi bize de bulaşmıştı artık. Annemle ben iyi kötü atlattık ama babam hala makineyle nefes alıyor. Kendisi bu hafta geldi hastaneden, 2 haftanın ardından. Gerçekten tanıyamadım kendisini. Şükür ki gittikçe iyiye gidiyor durumu. Kimse dikkate almıyor bu hastalığı ama aslında görünenden çok daha riskli. Sadece Covid de değil, sizin bahsettiğiniz gibi bütün hastalıklar yavaş yavaş başlıyor ve eğer doğru zamanda doğru tedavi alınmazsa iş işten geçmiş oluyor. Lütfen dikkat edin arkadaşlar, dikkate alın bu hastalıkları.

Başınız sağ olsun. Benim babam da aşağı yukarı 1 ay önce belirtiler gösteriyordu. 2 kere test oldu negatif çıktı. Ardından 3 gün sonra pozitif olduğunu öğrendik. Tabi bize de bulaşmıştı artık. Annemle ben iyi kötü atlattık ama babam hala makineyle nefes alıyor. Kendisi bu hafta geldi hastaneden, 2 haftanın ardından. Gerçekten tanıyamadım kendisini. Şükür ki gittikçe iyiye gidiyor durumu. Kimse dikkate almıyor bu hastalığı ama aslında görünenden çok daha riskli. Sadece Covid de değil, sizin bahsettiğiniz gibi bütün hastalıklar yavaş yavaş başlıyor ve eğer doğru zamanda doğru tedavi alınmazsa iş işten geçmiş oluyor. Lütfen dikkat edin arkadaşlar, dikkate alın bu hastalıkları.
Dostlar sağ olsun, çok teşekkür ederim 🙂. O kadar güzel anlattınız ki 🙂. Geçmiş olsun. Umarım bir daha yaşamazsınız. Sağlıklı günler dilerim.

En azından hala hayatta hocam. Allah şifa versin, inşallah geçer ve sağlığına kavuşur.

@444065 babanıza da Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Geri
Yukarı