Haswell işlemci çok mu gerekli

Sofiman

Hectopat
Yer
Edirne-Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Trakya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisli
Merhaba arkadaşlar

Ben şimdi bir şey sormak istiyorum sizlere. Yeni bir gamer PC toplayacak olan arkadaşlar için ( örn. ben ) z87 çipsetli anakartlar ve Haswell işlemciler çok mu önemli ? Yani testlere bakıyorum nereydeyse ıvy bridge modelleriyle aynı performansı veriyorlar. Hatta bazı testlerde geçemiyorlar bile. Durum böyle oluncada fazladan para vermek yerine z77 çipsetli bir anakart + ıvy bridge bir işlemci mi seçmeliyi ?

Bu konuda bir yardımcı olun arkadaşlar. Aydınlatın beni :) Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman yeni nesil olanı almak daha iyidir. Bütcen el vermiyorsa tabiki ıvy brıdge alabilirsin. Sonuçta aralarında dağlar kadar bir fark yok.

Çok kasmana gerek yok bence. Zaten arada çok az fiyat farkı var ve çok az performans farkı var.

Hasweller ıvy bridge serisinden daha mı performanslı arkadaşlar. Ben intelin yaptığı açıklamayı okuduğum zaman " bu serisinin performans serisi değilde daha az enerji tüketen bir seri olduğun" yönünde açıklamalar vardı. Buna rağmen hala hasweller ıvy bridge lerden daha mı fazla performanslı.

Kusura bakmayın 2'sini de aynı anda kullanmadım o yüzden hangisi daha performanslı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı