Haswell Refresh İşlemciler

• Konuyu başlatan Gamiurams
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B
G

Gamiurams

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Şimdi herkes gibi bende bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bu konuyu açmamdaki maksat benim gibi arkadaşlarında bilinçlenmesi. Arkadaşlar öncelikle Intel'in yeni Haswell Refresh adlı güncellenmiş işlemcileri 10 Mayısta çıkıyor.

Hatta Intel'in LGA 1150 formunda 9 serisi anakartları da piyasaya çıkacakmış. Bununla beraber mevcut olan 8 serisi anakartlara da BIOS güncellemesi gelerek, Haswell Refresh desteği sağlanacakmış.

LPYL6o.jpg

Bununla beraber GTX 880 ortaya çıkmış arkadaşlar. Eğer ortaya çıktıysa muhtelemen yaza da diğer kartlarıyla birlikte piyasaya sürülür. Detaylara bu konudan bakabilirsiniz.

NVIDIA GeForce GTX 880 Detailed | techPowerUp

Evet arkadaşlar gelelim şimdi asıl demek istediğime. Eğer aklınızda bilgisayar toplamak varsa. (Özellikle de yüksek bütçeli toplayacaklar) Yaza kadar bekleyin arkadaşlar. Eğer AMD toplayacaksanız şimdi toplayabilirsiniz. AMD'nin şu an güncel olan R serisi ekran kartları mevcut. Sonraki yeni nesil AMD ekran kartları (R 300) 2015 de çıkacağı düşünülüyor. Bununla beraber AMD'nin güncel işlemcileri de piyasada mevcut. (9370, 9590 gibi) Bu yüzden AMD isteyen arkadaşlar toplayabilir. Fakat dediğim gibi INTEL ve NVIDIA isteyen arkadaşlar yaza kadar beklemesini tavsiye ediyorum. Eğer yok acelem var bekleyemem diyorsanız tabiki de mevcut olan bileşenlerden toplayabilirsiniz. Çok bir fark olacağını düşünmüyorum. Fakat sabırlı arkadaşlar için beklemesini öneriyorum. Sonuçta şunun şurasında 1-2 ay kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
2014 ikinci yarıda, dolar yine artacak deniyor. Bekleme yapmadan bence ufaktan sistemleri yenilesinler, %10-15 fazla ödemesinler sonra.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı