Hat değerleri ile çıkılabilecek internet hızını hesaplama

musa33

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Legion 5 2021; RTX 3060 130W, Ryzen 5 5600h, 2x8GB DDR4 3200mhz RAM
Meslek
Otomotiv Mühendisi
Daha önceden maksimum KB/s değeri 5000 olarak gözüküyordu 1-2 gün internetim kesildi, aradım iyileştirme yapıyoruz dediler. Sonrasında ise hat değerlerim bu şekilde değişti ve taahhütüm ise 1 ay sonra bitecek. Aynı paketi kullanmak istemiyorum. Sizce bu yeni değerler ile max kaç Mbps alırım ve paketimi yükseltmeli miyim? Ayrıca AKN'siz bir paket düşünüyorum, önerileriniz neler? AKN sonrası 5 Mbps.

Opera Anlık Görüntü_2018-09-13_115118_192.168.1.1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@musa33 Tabii ki VDSL destekliyor gözüküyor şu an. 69 Mbps dediğine bakmayın modem VDSL teknik sinyali ile buluştuğunda ulaşılabilir hız çok daha iyi durumda olacaktır.
ADSL hatta göre hat değerlerin çok iyi duruma gelmiş. Genel anlamda ADSL olarak böyle değerleri olanların bölgesinde VDSL mevcuttur. Şu an ADSL hatta olduğun için sadece bu port ile alınabilecek hızı görebiliyoruz. VDSL varsa ve ne hız alabileceğini görmek için bu linkten adresini sorgulayabilirsin.
Fiber İnternet Altyapı Nerede ve Sorgulama | Millenicom

ADSL hatta göre hat değerlerin çok iyi duruma gelmiş. Genel anlamda ADSL olarak böyle değerleri olanların bölgesinde VDSL mevcuttur. Şu an ADSL hatta olduğun için sadece bu port ile alınabilecek hızı görebiliyoruz. VDSL varsa ve ne hız alabileceğini görmek için bu linkten adresini sorgulayabilirsin.

Cevabınız için teşekkür ederim vermiş olduğunuz linkten adresimi sorguladım 69 mbs çıktı gerçekten bu hız olabilir mi bilmiyorum sizce hattım VDSL desteklimidir?

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2018-09-17_202815_www.milleni.com.tr.png
    Opera Anlık Görüntü_2018-09-17_202815_www.milleni.com.tr.png
    13,9 KB · Görüntüleme: 134
@musa33 Tabii ki VDSL destekliyor gözüküyor şu an. 69 Mbps dediğine bakmayın modem VDSL teknik sinyali ile buluştuğunda ulaşılabilir hız çok daha iyi durumda olacaktır.

Çözüm
Cevabınız için teşekkür ederim en yakın zamanda uygun bir firma ile iletişime geçeceğim.

Rica etsem şu konuya bakar mısınız ?
Turk Telekom Hat Değerleri Nasıl ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı