Hat değerleri iyi mi?

Beoxolf

Kilopat
Bir hafta önce ankastreden modeme gelen kabloyu değiştirdim. Eskiden internet çok kesiliyordu ve max 27 mbps alabiliyordum ama şuan kablo değişimi sonrası 48 mbps civarı hız alıyorum. Aslında aşşağıya gelip ölçüm yaptıklarında altyapımın 76 mbps ye kadar desteklediği söylemiştiler ama aldığım hız şuan bu.

Eski Hat değerleri:
1685453279535.png

Yeni hat değerleri:

1685453305110.png

Şuandaki durumu nasıl sizce? Normal mi?

Not: Biraz önce müşteri hizmetlerini aradım. Benim max değerim 68 miş ve 50 ye sabitlemişler. Ben de sabitlemenin kalmasını veya hızıma uygun sabitlenmesini istedim. Arkadaş bana sadece 50 75 ve 100 katlarına sabitleyebildiklerini söyledi. Böyle bir şey gerçekten var mı? 75'e sabitlerse kopmalar yaşayacağımı söyledi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem indirme hem de yükleme tarafında "SNR Margin" 20 dB üzerinde olmalıdır. ASUS modemlerde asgari SNR Margin sınırı tanımlayabilirsiniz.

Her şey hız değildir. DSL altyapıda kararlılık çok önemlidir. Eğer SNR Margin değeriniz gerektiği düzeyde olmazsa hatalı iletim ya da kayıp olabilir. Bu da rekabetçi oyunlarda attığınız merminin doğru gitmemesi demektir.

SNR Margin sınırlaması yaptığınızda hızınız ufak bir miktar düşecektir. Kararlılık, hızdan daha önemlidir.

Arkadaşlar firmayı aradım ve hızımı 75'e sabitlettim. Şuanda 69 civarı bir hız alıyorum. Bu kararlılık ayarını yapmaya gerek var mı? Çok kesilme falan olur mu? Bir de nasıl yapılıyor biri basitçe adımları anlatabilirse sevinirim

Hem indirme hem de yükleme tarafında "SNR Margin" 20 dB üzerinde olmalıdır. ASUS modemlerde asgari SNR Margin sınırı tanımlayabilirsiniz.

Her şey hız değildir. DSL altyapıda kararlılık çok önemlidir. Eğer SNR Margin değeriniz gerektiği düzeyde olmazsa hatalı iletim ya da kayıp olabilir. Bu da rekabetçi oyunlarda attığınız merminin doğru gitmemesi demektir.

SNR Margin sınırlaması yaptığınızda hızınız ufak bir miktar düşecektir. Kararlılık, hızdan daha önemlidir.
Burada basitçe anlattım zaten. Bu yorumu dikkate alabilirsiniz.

Arkadaşlar firmayı aradım ve hızımı 75'e sabitlettim. Şuanda 69 civarı bir hız alıyorum. Bu kararlılık ayarını yapmaya gerek var mı? Çok kesilme falan olur mu? Bir de nasıl yapılıyor biri basitçe adımları anlatabilirse sevinirim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burda 14 yapmış kararlılık ayarını siz 8-10 arası tutmayı deneyin eğer kopma olursa.

1. Modem arayüzüne 192.168.1.1 adresinden ulaşın.
  2. Soldaki menüden Yönetim bağlantısına tıklayın.
  3. Üstteki menüden ise DSL Ayarı bağlantısına tıklayın.
  4. Dynamic Line Adjustment (DLA) ayarını Devredışı olarak işaretleyin.
  5. Kararlılık Ayarı'nı hattınızın durumuna göre ayarlayın. Tavsiyem ilk etapta 8-10 arası olsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı