Hat değerleri iyi olmasına rağmen düşük internet hızı

Buyrun, modem bilgileri:
2021-04-19 13_10_24-HG658c V2 Home Gateway HG658c V2 ve diğer 1 sayfa - Kişisel - Microsoft​ E...png

Aynı modemle taşınmadan önce 35 Mbps paketten 33-34 Mbps stabil hız alıyordum.
Güncelleme: Türknet tarafından tam 1 aylık çözülemeyen süreç sonunda durumu halledemediklerini, beceremediğimi, hattımı iptal etmemi tavsiye ettiklerini söylemişlerdi. Bunun üstüne Netspeed'e başvuru yaptım. Gelişmeleri buraya yazarım.
Netspeed'e geçiş yaptım, sorunum devam ediyor.
Teknik olarak hat mükemmel duruyor. Cihaz sonuçları aynı şekilde bunu doğruluyor. Açıkcası çok şaşırdım. Böyle olmaması gerekiyor.

Son çare farklı servis sağlayıcıya geçmeniz gibi duruyor...
Netspeed'e geçiş yaptım, sorunum devam ediyor. Şimdi Netspeed online işlemlerinde destek kaydı oluşturacağım.

Son düzenleme:
Saha dolabı problemi ya bana göre. Bir bant daralması oluyor. Bu da direkt olarak saha dolabı kısmında oluyor gibi gözüküyor. Bence saha dolabında bir problem var. Kapasitesi yetmiyor olabilir. Pek normal bir durum değil bu. Türk Telekom Amirliğine gidip derdinizi anlatmanız bence yararlı olabilir.

Netspeed'te arıza kaydı oluşturdum, biraz daha açıklayıcı olması amacıyla buranın linkini falan da verdim, ertesi gün sorunum çözüldü. Şimdi rahat bir şekilde kablolu bağlantı üzerinden 70-72 Mbps alabiliyorum.
Problem neydi de TurkNet bunu 1 ay boyunca çözemedi anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı