Hat değerleri nasıl?

Muhammet 64

Hectopat
Yer
Denizli/Türkiye
============================================================================ ADSL Training Status: Showtime Mode: ADSL2+ Traffic Type: ATM Mode Link Uptime: 4 days: 0 hour: 39 minutes ============================================================================ ADSL Port Details Upstream Downstream Line Rate: 1.031 Mbps 4.128 Mbps Actual Net Data Rate: 1.023 Mbps 4.096 Mbps Trellis Coding: ON ON SNR Margin: 12.6 dB 38.1 dB Actual Delay: 0 ms 0 ms Transmit Power: 12.0 dBm 17.0 dBm Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols Total Attenuation: 5.2 dB 7.0 dB Attainable Net Data Rate: 1.148 Mbps 24.052 Mbps ============================================================================
Bir sorun var mı?

============================================================================ ADSL Training Status: Showtime Mode: ADSL2+ Traffic Type: ATM Mode Link Uptime: 4 days: 0 hour: 39 minutes ============================================================================ ADSL Port Details Upstream Downstream Line Rate: 1.031 Mbps 4.128 Mbps Actual Net Data Rate: 1.023 Mbps 4.096 Mbps Trellis Coding: ON ON SNR Margin: 12.6 dB 38.1 dB Actual Delay: 0 ms 0 ms Transmit Power: 12.0 dBm 17.0 dBm Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols Total Attenuation: 5.2 dB 7.0 dB Attainable Net Data Rate: 1.148 Mbps 24.052 Mbps ============================================================================
Bir sorun var mı?

SNR yüksek neden bu kadar düşük internet kullanıyorsun.
16 MBPS kullanabilirsin.

Hocam hat değerlerinizde bir sıkıntı yok sadece çok düşük hızda bir internet kullanıyorsunuz.
16 mbps'lik bir tarifeye geçin.

55 TL ödüyorum ve taahhütümün 4 ayı kaldı. Bundan önce köydeydim ve altyapı kötüydü o yüzden. Bitince 35 Mbps alacağım. SNR'nin yüksek olması ne anlama geliyor?

SNR düştükçe alınabilecek maksimum hız artar.
İdeal SNR minimum 8-9 civarı olmalıdır.
Bu hat değerleri ile VDSL kalitenizi anlayamayız ayrıca. ADSL kullanırken sadece ADSL değerleri görüntülenebilir.

35 Mbps alamazsınız hattınız en fazla 24 Mbps destekliyor.
Ama ADSL'de 24 Mbps'lik bir tarife bulunmuyor. O yüzden 16 Mbps kullanabilirsiniz.
VDSL'e geçeceğim altyapım 54 mbps destekliyor.
SNR düştükçe alınabilecek maksimum hız artar.
İdeal SNR minimum 8-9 civarı olmalıdır.
Bu hat değerleri ile VDSL kalitenizi anlayamayız ayrıca. ADSL kullanırken sadece ADSL değerleri görüntülenebilir.
SNR'nin yüksek olmasının sebebi kabloda fazla ek olması olabilir mi?

35 Mbps alamazsınız hattınız en fazla 24 Mbps destekliyor.
Ama ADSL'de 24 Mbps'lik bir tarife bulunmuyor. O yüzden 16 Mbps kullanabilirsiniz.

Yanlış bilgi.
Hat değerleri ADSL.
VDSL hızını ancak VDSL'e geçilirse görüntülenebilir.

SNR'nin yüksek olmasının sebebi kabloda fazla ek olması olabilir mi?

Hocam bir sorun olarak söylemedim SNR'ın yüksek olma sebebi alınabilecek maksimum hızı almadığınız için yüksek. Alırsanız düşecek.

Yanlış bilgi.
Hat değerleri ADSL.
VDSL hızını ancak VDSL'e geçilirse görüntülenebilir.

Hocam bir sorun olarak söylemedim SNR'ın yüksek olma sebebi alınabilecek maksimum hızı almadığınız için yüksek. Alırsanız düşecek.
Şimdi anladım hocam. Ben de düşündüm ki apartmana 50 mbps geliyor ama SNR yüksek ben 40 alabilirim. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı