Hat değerleri nasıl?

Önemli değil, TTNET kullanıyorsan eğer paket fiyatları farklı oluyor ama. 35'lik paket ile 20 ve 24'lük paketlerin fiyatları farklı olması lazım, haberin olsun.
Baksınlar soruna sende sonuca göre hareket edersin olmazsa.
24Mbitte stabil internetim olursa eğer, o pakede geçmek içinde ceza bedeli ödersiniz diyorlar, ama Tüketici Hakem Heyeti yüksek ihtimal beni haklı bulur bu durumda ve ödemeden pakedi düşürebilirim. Teşekkür ederim tekrar

24Mbitte stabil internetim olursa eğer, o pakede geçmek içinde ceza bedeli ödersiniz diyorlar, ama Tüketici Hakem Heyeti yüksek ihtimal beni haklı bulur bu durumda ve ödemeden pakedi düşürebilirim. Teşekkür ederim tekrar

Evet A paketinden B paketine geçişte taahhüt bozulur doğru ama, aynı paket içinde hız yükseltmek ve hız düşürmek paketi bozmuyor.
Şimdi aynı tarifede hızını yükseltelim mi diye seni arayıp yükseltebiliyorlarsa hızı, yine ayı tarifede hızını düşürme hakkın var. Sorunu çözdükten sonra konuşursun bunu.

Merhaba arkadaşlar. İnternetimde anlık kopma sorunları yaşıyorum. Hat değerlerinin nasıl yorumlanacağını araştırdım ama anlayamadım. Acaba bilen bir arkadaşımız varsa bu değerlere bakabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler. :)

hat degerleri.png

Merhaba arkadaşlar. İnternetimde anlık kopma sorunları yaşıyorum. Hat değerlerinin nasıl yorumlanacağını araştırdım ama anlayamadım. Acaba bilen bir arkadaşımız varsa bu değerlere bakabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler. :)

Eki Görüntüle 1230367

100Mbps hız alabilirsin. Hattına 88Mbps tanımlı. 60-65 Mbps yaptrırsan kopma sorunu geçicektir.
SNR değerin düşük durumda, bu kopmaya neden olur? 60Mbps ile SNR 11+ üstü olur ve kopma sorunun kalmaz.

100Mbps hız alabilirsin. Hattına 88Mbps tanımlı. 60-65 Mbps yaptrırsan kopma sorunu geçicektir.
SNR değerin düşük durumda, bu kopmaya neden olur? 60Mbps ile SNR 11+ üstü olur ve kopma sorunun kalmaz.
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.
Evde sabit telefonda kullanıyoruz ve bir parazit durumu söz konusu. Aşama aşama kontrol edeyim diyorum. Kabloları, splitteri kontrol edip değiştirmek gibi, belki faydası olur diye düşündüm. En sonda dediğiniz gibi hızı düşüreyim diyorum.
1.png
Bir de yukarıdaki gibi parazit önlemek için nüveler var acaba bunlar dsl kablosundaki paraziti de önler mi bir bilginiz var mı? Bunların hesaplamaları falan var, nüve cinsi, kalınlığı, boşluğu falan, hesaplamalarına baktım ama anlayamadım bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.
Teşekkürler tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı