Çözüldü Hat değerleri ne kadar hızı kaldırır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kaptomeister

Kilopat
Arkadaşlar merhaba,
İnternet hat değerlerim ekte görüldüğü gibidir. Yakın zamanda Türk Telekom müşteri hizmetleri ile görüşerek hattımın VDSL desteklediğini geçersem 63 Mbps'ye kadar indirme hızı alabileceğim söylendi. Size sorum;
1-)Eğer VDSL geçersem SNR margin değerlerimde VDSL'e geçtiğim için doğru orantılı artar mı?
2-)Eğer SNR margin değerim ADSL'de neyse VDSL'de de aynı olacaksa bu SNR margin değeri 50 Mbit kaldırır mı?
3-)ADSL kullanırken ara ara giren pingten şikayetçiydim, bunlar VDSL geçince düzelir mi?

Dosya Ekleri

• aaahat.png
    aaahat.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 273
Çözüm
Arkadaşlar bu mesajı bilgilendirme amaçlı yazıyorum VDSL geçişim sağlandı. Yeni hat değerlerim aşağıdaki gibi oldu. Ayrıca @sedat23'e teşekkür ederim dendiği gibi telefonda onayı verdim daha telefon kapanmadan VDSL geçişi olduğu dendiği gibi 2 ila 15 gün internetsiz kalmadım. Yeni hat değerlerimi yorumlar mısınız?

Onları diyen bendim ama neyse.
Hayırlı olsun demiştim size 5 dk sürmeden geçirirler bana güvenin diye.
Hat değerleriniz çok iyi gözüküyor hiçbir sorun yok.
Ben sizin bu yorumunuz gibi bazı yorumlae okumuştum 5 dakikada sağlandı diye bunu bilerek müşteri temsilcisine bu geçiş Online ortamdamı yoksa fiziksel olarak teknik ekibiniz gelip müdahale mi edecek şeklinde sorduğumda fiziksel olarak ekipler gelecek dediler o yüzden 2 ila 15 gün olabilir diye düşünmüştüm o zaman bende yakın bir zamanda başvurumu yapayım.

Hocam hattınızın uyumlu oldugu görülüyor zaten iç tesisattada sorun gözükmüyor SNR değerleriniz gayet güzel ki artıcaktırda VDSL'e geçtiginizde modeminizde uyumlu sizin için ekip gelmesi sizce saçma degil mi sizinle konuşan arkadaş bilgili degil galiba o konuda. Siz şansınıza ve bana güvenin hocam her şey dediginiz gibiyse hadi yogunluk olsun 1 saat sürsün ama hocam şu an yapmayın Türk Telekom kapanıyor gece internetsiz kalabilirsiniz internetlerin çogu TTNET'in alt yapısını kullanıyor yani sizin portunuzu çıkarıp bir yanına takacaklar TTNET onun için yarin sabah arayın hem açık olurlar.

Son düzenleme:
Hangi modemi kullanıyorsunuz acaba ? Ayrıca adslden vdsle geçişte bir ceza ücreti çıkıyor mu ? Sonuçta düşük ücretli tarifeden daha yüksek bir tarifeye geçeceğim
Keenetic Extra DSL n11.com Ovy satıcısından almıştım. Yüksek pakete geçtiğiniz için ceza ödemezsiniz ama yine de bir sorun.

Arkadaşlar bu mesajı bilgilendirme amaçlı yazıyorum VDSL geçişim sağlandı. Yeni hat değerlerim aşağıdaki gibi oldu. Ayrıca @sedat23'e teşekkür ederim dendiği gibi telefonda onayı verdim daha telefon kapanmadan VDSL geçişi olduğu dendiği gibi 2 ila 15 gün internetsiz kalmadım. Yeni hat değerlerimi yorumlar mısınız?

Dosya Ekleri

• hatyeni.png
    hatyeni.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleme:

Çözüm
Kusura bakmayın telefondan girdiğim için aslında adları karıştırdım son mesajdaki adı almışım teşekkürümün % 90 lık kısmı sizin olması gerekiyor Özür diliyorum hatam için

Kusura bakmayın telefondan girdiğim için aslında adları karıştırdım son mesajdaki adı almışım teşekkürümün % 90'lık kısmı sizin olması gerekiyor özür diliyorum hatam için.

Estağfurullah kardeşim eğer bir sıkıntın bir derdin olursa buradayım bir mesajına bakar elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı