Hat değerlerim nasıl?

aliemrez

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Comnet müşterisiyim ping değerlerim vs çok iyi onda problemim yok ama aklıma 2 şey takıldı.
İlk olarak Speedtest yaptığımda İstanbul'da bulunmama rağmen gebze veya bursa gibi sunuculara bağlanıyor.
++ Bu olay statik IP aldıktan sonra başladı.

1643455541339.png

Bunun dışında hat değerlirim nasıl tam anlamıyorum ama kablolu bağlantı ankastreden kabloyu kendim çektim hiç ek yok maksimum veri oranı 85 magebit civarında ama aldıgım veri 69 megabit margin değerlerimde mi bir problem vardır yoksa modem mi değiştirmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1643455733383.png

Hat zayıflamasından saha dolabına mesafenizin çok da yakın olmadığı anlaşılıyor, ayrıca o maksimum veri oranı hattın teorik olarak kaldırabileceği hız ancak o hıza çıkıldığında kopma yaşama olasılığınız çok çok yüksek, kopma yaşamayın diye 69 tanımlanmış ki SNR margin download için 7.4 civarı, biraz daha düşünce kopma olacağını doğruluyor, bu yüzden hız artışı yapmamalısınız.

Aslında SNR değeri çok çok düşük olup kopma yaşamayanlar da mevcut ancak 8 altı SNR değeri tavsiye edilmez.

Hat zayıflamasından saha dolabına mesafenizin çok da yakın olmadığı anlaşılıyor, ayrıca o maksimum veri oranı hattın teorik olarak kaldırabileceği hız ancak o hıza çıkıldığında kopma yaşama olasılığınız çok çok yüksek, kopma yaşamayın diye 69 tanımlanmış ki SNR margin download için 7.4 civarı, biraz daha düşünce kopma olacağını doğruluyor, bu yüzden hız artışı yapmamalısınız.

Aslında SNR değeri çok çok düşük olup kopma yaşamayanlar da mevcut ancak 8 altı SNR değeri tavsiye edilmez.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için tekrar kontrol sağladım hızımı 62 megabite düşürmüşler sağlık olsun fiber gelene kadar sabredeceğiz artık.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için tekrar kontrol sağladım hızımı 62 megabite düşürmüşler sağlık olsun fiber gelene kadar sabredeceğiz artık.
Haftasonu olduğu için yoğunluktan dolayı olabilir, Pazartesi sabah saatlerinde modemi kapatıp açarsanız muhtemelen düzelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı