Hat Değerlerim Nasıl?

Yuzuksuzfrodo

Decapat
Merhaba, internetim TürkNet ve Max alabildiğim değer 8 Mbps. Hat değerleri hakkında bilgim yok. O yüzden bilen arkadaşlardan yardım istiyorum. Max alabileceğim hız nedir ve ne yapsam hızım da artış olur?

Dosya Ekleri

• sasasa.png
    sasasa.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapınızın max verebileceği hız 8mbit ise değerleriniz oldukça normal. İnternet servis sağlayacınızdan aldığınız paket kaç mbit hız sunuyor ?

Altyapınızın Max verebileceği hız 8Mbit ise değerleriniz oldukça normal. İnternet servis sağlayacınızdan aldığınız paket kaç Mbit hız sunuyor?

TürkNet 100 Mbps kadar veriyor tek paket var onlarda ama alt katımda tanıdığım 16 18 alıyordu benim ise hız testinde Max gördüğüm hız 8 Mbps. Modem değiştirsem etki eder mi 5 GHz falan alsam?
Not: Alt katımda ki tanıdığım TürkNet kullanmıyor.

Altyapınızın maximum verebileceği hızı kontrol etmek için Google'dan altyapı sorgulama sitelerine bir bakın adresinizi girdiğinizde alabileceğiniz maximum değeri verecektir. Eğer 8 mbitten fazla ise servis sağlayıcınızı aramanızı öneririm.

Altyapınızın maximum verebileceği hızı kontrol etmek için Google'dan altyapı sorgulama sitelerine bir bakın adresinizi girdiğinizde alabileceğiniz maximum değeri verecektir. Eğer 8 Mbit'ten fazla ise servis sağlayıcınızı aramanızı öneririm.

TürkNet ve milenicomun Türk Telekom altyapısı ile baktığımda 14 çıktı ama o kadar almıyorum hat değerlerim anormal mi oluyor o zaman?

Evet, birde hız testini farklı sitelerden ve yalnızca tek bir cihaz bağlıyken yapın. Eğer yine sonuç 14mbit download değerine yakın değilse hızınız neredeyse yarı yarıya düşük demektir.

Yorum yapılması bana göre imkansız çünkü santral ile mesafeniz uzak olmasına karşı TurkNet VDSL üzerinden 8 Mbps hız vermeye çalışmış. Aynı işi ADSL üzerinden yapsa daha verimli olacaktır.

Buradan sorgulayın ;

Yorum yapılması bana göre imkansız çünkü santral ile mesafeniz uzak olmasına karşı TürkNet VDSL üzerinden 8 Mbps hız vermeye çalışmış. Aynı işi ADSL üzerinden yapsa daha verimli olacaktır.

Buradan sorgulayın;

Verdiğiniz linkten yapmıştım ama gende tekrar yaptım ve 14 çıktı peki ne yapabilirim öneriniz var mı 8 Mbps internete 75 TL vermek istemem.

TurkNet'e hattınızı ADSL2+'ya almaları için kayıt açın. Hızını 3-4 Mbps daha yükselir. Onun dışında TT'nin yatırım yapması şart.

TT ilçe müdürlüğü yakında ise altyapı planlama ve erişim bölümüyle görüşü. Yakınlarda FTTH(fiber) çalışması varsa dahil olma ihtimaliniz çok yüksek.

TürkNet'e hattınızı ADSL2+'ya almaları için kayıt açın. Hızını 3-4 Mbps daha yükselir. Onun dışında Tt'nin yatırım yapması şart.

TT ilçe müdürlüğü yakında ise altyapı planlama ve erişim bölümüyle görüşü. Yakınlarda ftth(fiber) çalışması varsa dahil olma ihtimaliniz çok yüksek.

Teşekkür ederim, ADSL2+ ya geçsem alt yapımın desteklediği Max hızıma ulaşırım diyorsunuz yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı